Wywiad z Patrykiem „Szati” Szatanem zawodnikiem I drużyny pn Unii Hrubieszów

Pierwszy zespół piłki nożnej MKS Unia w Hrubieszowie w imponującym stylu, bo z 21 punktową przewagą awansował z Zamojskiej Klasy Okręgowej do lubelskiej IV ligi. Poniżej wywiad z Patrykiem „Szati” Szatanem, który również przyczynił się do tego od kilku lat przez hrubieszowskich kibiców oczekiwanego awansu.

Reklamy

 

Wywiad z Patrykiem „Szati” Szatanem zawodnikiem I drużyny pn Unii Hrubieszów

 

Jak się czujesz po imponującym awansie do IV Ligi?

– Czuję się super, dla mnie i dla większej ilości moich kolegów jest to największe osiągnięcie do tej pory, więc na samopoczucie nie można narzekać.

 

Jak oceniasz swój wkład w ten awans?

– Myślę, że każdy z nas miał drobny, niektórzy większy wkład w ten awans. Jesteśmy drużyną – rodziną. A siebie oceniam… tym, czego nie mogłem dać na boisku to nadrabiałem w szatni.

 

Najlepszy mecz zespołu i Twój?

– Ciężko zastanowić się nad najlepszym meczem drużyny, każdy miał coś w sobie, co można uznać za miano „najlepszy”. Lecz strzelam w tak zwaną lekcję futbolu dla Skierbieszowa, gdzie pokonaliśmy ich u siebie 8:0.

 

A mecz najgorszy, najcięższy?

– Najgorszy mecz zespołu, jak chyba każdy potwierdzi, była to jedyna porażka, a w dodatku u siebie z Victorią Łukowa/Chmielek. Mały wypadek przy pracy.

 

Jesteś dobrze zbudowany, wykorzystujesz to na boisku?

– Każdy musi sobie radzić z jakimiś przeciwnościami. Beckham ma krótszą nogę, Egdar Davids miał jaskrę – musiał grać w okularach, a ja mam bicka 50 cm (haha). a tak na poważnie… Jasne, staram się to wykorzystać w jak najlepszy sposób. Wiadomo, że ciężej jest przejść, czy przepchać takiego zawodnika, ale niestety w pewnym stopniu odbija to się również na zwrotności, szybkości czy wytrzymałości.

 

Przypomnij, jak zaczynała się Twoja przygoda z piłką?

– Moja przygoda z piłką zaczęła się na Opolszczyźnie, gdzie zapisałem się do mojego pierwszego klubu, Ruchu Zdzieszowice. Szybko złapałem „zabawkę” i stało się to częścią życia codziennego, nie było dnia bez piłki. Kontynuowałem tam grę do końca wieku juniorskiego.

 

Twój dziadek Kazimierz Szatan i ojciec Sebastian również grali w ligach, możesz coś o tym powiedzieć?

– Chyba jasną sprawą jest, że w każdej rodzinie tradycja futbolowa przechodzi z ojca na syna. U mnie też nie było inaczej. Tato rozpoczynał grę w Koble, gdzie była jeszcze u nas drużyna, Victoria, jak dobrze pamiętam, był grającym kierownikiem a miał bodajże 18 lat. Warto dodać, że grał razem w jednej drużynie z moim dziadkiem, który grał również w Husynnym i chyba w Stefankowicach. Z opowiadań wiem, że jeździli na mecze na koniach, a na niektóre chodzili nawet pieszo. Po naszym wyjeździe na Śląsk tato kontynuował grę w klubach z okolic, gdzie zamieszkaliśmy, grał w okręgówce, więc teraz mogę się pochwalić, że zrobiłem krok przed niego!

 

Twój pierwszy mecz w I zespole Unii, pamiętasz, jeżeli tak to było…

– Mojego pierwszego oficjalnego meczu niestety nie pamiętam. Za to pamiętam pierwszy sparing, gdzie wygraliśmy wysoko i zapisałem się na listę strzelców.

 

Twoja ulubiona pozycja na boisku?

– Jeżeli chodzi o ulubioną pozycję to boczny obrońca, lubię też grać na środku obrony i defensywnego pomocnika.

 

Twój wzrost, waga?

– 178 cm/81kg

 

A siłowałeś się z Tatą Sebastianem na rękę, jakby nie było mistrz w tej rywalizacji, podczas ostatniego Zlotu Aut Amerykańskich w Hrubieszowie, jeżeli tak to jak szło?

– Jasne, że siłowałem! Zawsze, po nierównej walce – przegrywam…

 

Twoja mam Katarzyna, która wf-y w Szkole Podstawowej w Szpikołosach miała z p. Małgorzatą Muzyczuk, to była Vice Mistrzyni Polski w Fitness, wiesz o tym?

– Tak, tak, oczywiście. Warto również dodać trzecie miejsce w mistrzostwach Polski w kulturystyce oraz wiele innych sukcesów. Aktualnie jest europejskim instruktorem fitness oraz trenerem personalnym.

 

Twój ulubiony relaks?

– Relaks to oczywiście spędzony czas z dziewczyną, słuchanie muzyki, dobry film, czy wyjście z kolegami z FCK.

 

IV Liga, a Ty podobno wyjeżdżasz?

– Niestety, tak życie się toczy, gdybyśmy mogli usiedzieć na jednym miejscu, to każdy z nas by skończył z hemoroidami (hehe). Szkoda, naprawdę szkoda, bo poznałem tutaj wspaniałych ludzi i drużynę, dzięki której poznałem tak naprawdę siebie.

 

Będziesz tam grał?

– Grę w piłkę na pewno będę kontynuował, sprecyzowanych planów jeszcze nie mam, ale nie usiedzę bez tego.

 

Coś chciałbyś dodać?

– Pozdrawiam wszystkich dobrych ludzi, życzę zdrowia i uśmiechu na twarzy – Patryk „Szati” Szatan! I tak poza już tymi pytankami, dziękuję i pozdrawiam serdecznie pana Panie Marku! I chciałbym jeszcze dodać – Unia Hrubieszów na zawsze będzie w moim sercu!

 

Dzięki za odpowiedzi i powodzenia w dalszych planach życiowo – sportowych!!!

 

***

 

Zamojska Klasa Okręgowa

 

Sezon 2014/2015

 

1      Unia Hrubieszów                83   27    2    1      84:11 

2      Grom Różaniec                     62    20    2     8      81:46 

3      Victoria Łukowa-Chmielek    57    17    6     7      62:30 

4      Igros Krasnobród                 56    17    5     8      84:36 

5      Roztocze Szczebrzeszyn      54    17    3     10    75:35 

6      Korona Łaszczów                 50    15    5     10    56:51 

7      Huczwa Tyszowce                49    14    7     9      76:58 

8      Olimpia EB Wojan Miączyn   44    13    5     12    66:63 

9      Sokół Zwierzyniec                41    13    2     15    38:58 

10    Ostoja Skierbieszów            39    12    3     15    47:71 

11    Pogoń 96 Łaszczówka         37    11    4     15    46:61 

12    Włókniarz Frampol               30     9     3     18    40:65 

13    Orion Dereźnia Solska          27    7     6     17    45:83 

14    Gryf Echo Gmina Zamość      23    7     2     21    37:71 

15    Sparta Wożuczyn                 20    6     2     22    46:86 

16    V-System Sparta Łabunie     18    5     3     22    35:93 

 

***


Oni wywalczyli awans do IV Ligi Lubelskiej pn Unia Hrubieszów: 

Kamil Haustow, Sławomir Ryć, Krzysztof Wojewoda, Igor Mossurec, Ivan Oleksiuk, Patryk Kondrat, Artur Kawarski, Patryk Szatan, Michał Wiejak, Mariusz Zając, Tomasz Kazan, Kacper Kazan, Marcin Lebiedowicz, Krystian Wiak, Siergiej Borys, Piotr Fulara, Roman Rurych, Łukasz Kamiński, Patryk Krygiel, Krzysztof Garbacz, Marcin Stepaniuk, Paweł Stepaniuk, Paweł Bednarek, Damian Otręba, Krystian Oleszczuk, Adrian Oleszczuk, Kamil Tabuła, Marcin Nowak (trener), Damian Lebiedowicz (masażysta), Krzysztof Jóźwik (kierownik drużyny), Zdzisław Kosakowski (prezes).

 

 

Wywiad i opracowanie – Marek A. Kitliński (mak)

Zdjęcia – ze zbiorów Patryka „Szati” Szatana