15 czerwca 2024

XII Halowy Turniej Piłki Nożnej Uczniów Szkół Podstawowych o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Hrubieszów

Tradycyjnie, jak co roku, odbył się w Moniatyczach XII Turniej Halowej Piłki Nożnej Uczniów Szkół Podstawowych o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Hrubieszów. W hali sportowej naszej szkoły spotkało się 9 drużyn reprezentujących Szkoły Podstawowe Gminy Hrubieszów z Kobła, Ślipcza, Dziekanowa, Czerniczyna, Szpikołos, Husynnego, Stefankowic, Mienian i Moniatycz.

Reklamy

 

Rozgrywki odbywały się w dwóch grupach, każdy z każdym.

Zawodnicy wykazali się wielkim zaangażowaniem, poświęceniem i sprawnością, a także przestrzeganiem zasad fair pley. Każdy rozgrywany mecz przynosił wiele emocji grającym zawodnikom i niezapomniane wrażenia kibicom. Prowadzona była także klasyfikacja na najlepszego bramkarza i najlepszego strzelca turnieju.

Reklamy

Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywanych meczy i przestrzeganiem zasad gry w halową piłkę nożną czuwał sędzia główny p. Tadeusz Przyczyna.

Każda z drużyn wywalczyła piłkę treningową oraz dyplom, a najlepsze drużyny tegorocznego turnieju otrzymały puchary. Nagrody ufundował Wójt Gminy Hrubieszów p. Jan Mołodecki i Przewodniczący Rady Gminy Hrubieszów p. Jerzy Fedorczuk.

Reklamy

Królem Strzelców Turnieju okazał się Jakub Luchowski, uczeń z SP w Moniatyczach ( 9 bramek), a Najlepszym Bramkarzem Kamil Wymiatał także uczeń z SP w Moniatyczach. Obaj otrzymali pamiątkowe dyplomy i statuetki.

Puchary i dyplomy za zwycięstwo w Turnieju otrzymały następujące drużyny: miejsce I – SP Moniatycze, miejsce II – SP Szpikołosy i miejsce III – SP Ślipcze.

Rywalizację drużyn podczas tegorocznego turnieju umiliły cheerleaderki z SP Moniatycze przygotowanym układem gimnastyczno-taneczny, który wzbudził wiele emocji i aplauz publiczności.

Uczniowie mieli okazję poznania swoich możliwości, nawiązania relacji koleżeńskich oraz podjęcia zdrowej rywalizacji zgodnie z zasadami fair pley. Składamy wyrazy podziękowania za ufundowanie nagród, opiekunom drużyn za przygotowanie uczniów do zawodów, a wszystkich uczestników zapraszamy za rok na XIII Halowy Turniej Piłki Nożnej Uczniów Szkół Podstawowych.