XIII Raciborski Rajd Rowerowy Środowisk Trzeźwościowych

W dniu 11 lipca po raz kolejny do Hrubieszowa przyjechali uczestnicy XIII Raciborskiego Rajdu Rowerowego Środowisk Trzeźwościowych Dookoła Polski.

Reklamy

Przed Hrubieszowskim Domem Kultury w imieniu Burmistrza Miasta rowerzystów powitał Pan Czesław Podgórski sekretarz miasta wraz Panem Stanisławem Cierechem prezesem Stowarzyszenia Trzeźwościowego „Lumen” w Hrubieszowie oraz ks. Krzysztofem Antczakiem opiekunem stowarzyszenia.

Na tasie z Zamościa do Hrubieszowa do uczestników rajdu dołączyli rowerzyści ze Stowarzyszenia „Hrubieszów Na Rowerach” i więźniowie z Zakładu Karnego w Hrubieszowie.

Głównym organizatorem i komandorem rajdu jest Pan Marian Niewiadomski z Raciborza. Uczestnicy rajdu w dniu 1 lipca wystartowali z Raciborza i do Raciborza wrócą w dniu 13 sierpnia pokonując ok. trzech tys. km. Celem rajdu jest integracja środowisk trzeźwościowych oraz zachęcenie do zdrowego stylu życia , bez jakichkolwiek uzależnień.

W dniu 12 lipca uczestnicy rajdu pojadą do Masłomęcza gdzie zapoznają się z historią Gotów zamieszkujących tę ziemię.

W środę rano uczestnicy rajdu wyjadą z Hrubieszowa do Chełma. Życzymy uczestnikom rajdu zdrowia i dobrej pogody na trasie.

***

Info i foto:
UM w Hrubieszowie