Za nami V Bieg Sitarski i pierwszy biłgorajski półmaraton

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju wspólnie z Nadleśnictwem Biłgoraj, LKS Znicz oraz Biłgoraj Biega i BUT – Biłgoraj Ultra Trail, zorganizował w sobotnie popołudnie  16 czerwca 2018 r. nad zalewem Bojary w Biłgoraju V edycję Biegu Sitarskiego w tym pierwszy biłgorajski półmaraton. Z naszego powiatu startowały dwie osoby i w swoich kategoriach wiekowych stanęły na najwyższym podium. Brawo!

Reklamy

 

Biegi Sitarskie

Biłgoraj, 16.06.2018 r.

Reklamy

5 km – K60

 

1. Fedorczuk Jadwiga Werbkowice 28:48, 82

 

Półmaraton – M50

1. Łukaszczyk Henryk Hrubieszów 1.35:33

 

Ze strony https://osir.lbl.pl/:

Na wspólnym starcie stawiło się ponad 200 zawodników z Biłgoraja i okolic a także dalszych miejscowości m.in. Zamościa, Lublina, Stalowej Woli, Tomaszowa Lubelskiego i Rzeszowa.

Trasa biegu, dość trudna i wymagająca, wiodła ścieżkami Nadleśnictwa Biłgoraj przy zalewie Bojary w Biłgoraju.  Impreza skierowana była głównie do biegaczy amatorów a główne jej cele to promocja aktywnego trybu życia, upowszechnienie biegania, jako najbardziej dostępnej formy sportu i rekreacji, promocja terenów leśnych Nadleśnictwa Biłgoraj, jako miejsca rekreacji i wypoczynku a także uczczenie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, przez ukazanie sportu, jako wartości jednoczącej wszystkich Polaków.

Na mecie, uczestnicy dostali pamiątkowe medale a  zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe.

Podczas imprezy odbył się także bieg Pierwszaka/Przedszkolaka, skierowany dla najmłodszych uczestników na dystansie 200m, na wszystkich startujących czekały medale oraz słodkie upominki.

Najszybszą kobietą na mecie w biegu na 5000 m była znana lekkoatletka Dorota Gruca (m.in. rekordzistka kraju w biegu na 10000 m, uczestniczka igrzysk olimpijskich w Pekinie w maratonie (2008) oraz 15-krotna mistrzyni Polski seniorek). Druga była Kinga Walania (Głogów Małopolski), trzecia Joanna Łukaszczyk (Biłgoraj).

Bieg na 5000 m OPEN mężczyzn wygrał Hubert Ćwik (Agros Zamość). Drugi był Maciej Hasiak (SKB Stalowa Wola), zaś trzeci Mariusz Mierzwa (32 Batalion Lekkiej Piechoty Nisko).

W półmaratonie 21,097 km OPEN kobiet pierwsza była Aleksandra Jakubczak z Zamościa. Druga była Beata Lange (Biłgoraj), trzecia Anna Trzeźwińska (Biłgoraj).

Szczegółowe wyniki biegów >>

 

Henryk Łukaszczyk

– Bardzo się cieszę, że wygrałem swoja kategorię, bo stać na najwyższym podium to jest naprawdę wielka satysfakcja!. Bieg był rozgrywany nie tylko po ulicy, ale i w trudnym terenie, dlatego wyniki były słabsze. Teraz trochę luzu i m.in. mam w planie start półmaratonie w Krasnymstawie.

 

Opracował – mak

Foto – manager HŁ