15 czerwca 2024

Zapowiedź meczu Unia – Lutnia. Wypowiedzi przedmeczowe

W niedzielę 8 listopada o godz. 13:00 w ramach 14.kolejki IV ligi lubelskiej Unia Hrubieszów zmierzy się z Lutnią Piszczac. Mecz poprowadzi trójka sędziowska w składzie: Piotr Burak, Bartłomiej Górski, Sebastian Dziwura.

Reklamy

 

Lutnia Piszczac ligowy sąsiad Unii Hrubieszów po rozegraniu trzynastu spotkań zajmuje siódme miejsce w tabeli IV ligi lubelskiej z dorobkiem 20 punktów. Jak na beniaminka jest to bardzo przyzwoity wynik. Drużyna, którą prowadzi Michał Kwiecień do tej pory w lidze wygrywała sześciokrotnie, pięć razy przegrywała oraz dwukrotnie remisowała. Najskuteczniejszymi strzelcami w drużynie z Piszczaca są Mateusz Zaciura oraz Damian Artymiuk, którzy na swoim koncie mają po pięć zdobytych bramek.  Lutnia w Hrubieszowie zapowiada walkę o pełną pule punktów, które pozwolą beniaminkowi umocnić swoją pozycję w ligowej tabeli.

Unia Hrubieszów po raz ostatni w rundzie jesiennej zagra przed własną publicznością i oczywiście będzie chciała wygrać. Kolejne już dwa spotkania nasz zespół rozegra na wyjeździe.  W niedzielnym starciu Unia Hrubieszów musi się przygotować na ciężką walkę. Lutnia prezentuje siłowy styl gry mając w linii obronnej kilku rosłych obrońców.  W dodatku nasz blok defensywny będzie musiał zwrócić baczną uwagę na Mateusza Zaciurę który grając w ataku potrafi popisać się nieszablonowym zagraniem oraz strzałem.  Na stadionie HOSiR spotka się dwóch sąsiadów z ligowej tabeli, którzy mają po tyle samo punktów na swoim koncie. Rzecz jasna obie ekipy będą chciały wygrać i obie będą walczyć do ostatniego gwizdka sędziego. Unia Hrubieszów na boisku musi pokazać swoją determinację i chęć osiągnięcia korzystnego wyniku popartą żelazną konsekwencją i dyscypliną taktyczną.

Reklamy


***


Wypowiedzi przedmeczowe

Reklamy


SYTUACJA KADROWA

Marcin Nowak (trener Unii): – Przeciwko Lutni za kartki pauzować musi Artur Kawarski. Do treningów wrócił już Siergiej Borys, jednak nie jest jeszcze do gry. Oprócz nich będę miał do dyspozycji wszystkich zawodników.

Piotr Dawidziuk (Prezes Lutni): – Za kartki pauzować musi Przemysław Skrodziuk. Oprócz tego trener Michał Kwiecień będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników.


WYPOWIEDŹ NA TEMAT RYWALA

Marcin Nowak (trener Unii): – Niewiele mogę powiedzieć o naszym przeciwniku. Mamy tyle samo punktów i będzie to ważny mecz dla obu drużyn, bo kto wygra, ten odskoczy. Mam nadzieję, że nasza bardzo dobra passa nie skończy się już do końca rundy jesiennej. Jesteśmy w pełni zdeterminowani, żeby komplet oczek został w Hrubieszowie.

Piotr Dawidziuk (Prezes Lutni): – Nie jedziemy do Hrubieszowa na wycieczkę. Jest to mecz „o sześć punktów”, bo mamy taki sam dorobek, jak Unia. Wszystko zweryfikuje boisko i miejmy nadzieję, że w niedzielę szczęście się uśmiechnie do nas. Źródło: www.lubsport.pljózek