20 maja 2024

14-latek na podwójnym gazie

Hrubieszowscy policjanci zatrzymali dzisiaj w nocy nietrzeźwego 14-latka jadącego motorowerem. Jak się okazało, chłopiec miał 0,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz odpowie za swój czyn przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

Dzisiaj przed godziną 3 hrubieszowscy policjanci zatrzymali na jednej z ulic miasta motorowerzystę. Po wylegitymowaniu przez mundurowych okazało się, że kierujący to 14-letni mieszkaniec Hrubieszowa. Badanie alkomatem wykazało, że chłopiec miał 0,8 promila alkoholu w organizmie.
 
14-latek tłumaczył, że wypił tego dnia dwa piwa. Policjanci zatrzymali jego kartę motorowerową, a po przewiezieniu na komendę przekazano chłopca ojcu. Teraz za swój czyn odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.
 
Przy tej okazji policja przypomina, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje do 2 lat pozbawienia wolności. Hrubieszowscy policjanci tylko od początku tego miesiąca zatrzymali już 34 nietrzeźwych kierujących oraz 10 kierujących, którzy posiadali sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Kierowanie pojazdem to wielka odpowiedzialność za zdrowie i życie własne i innych uczestników ruchu drogowego.
 

Źródło: KPP w Hrubieszowie (E K.)