21 lipca 2024

Samsung Galaxy Tab A – czy to dobry tablet dla dziecka?

Tablety to nie tylko urządzenia używane przez dorosłych – korzystają z nich również nasze pociechy. Rodzic wybierający tablet dla dziecka nie ma łatwego zadania, gdyż powinien znaleźć wydajny i wytrzymały sprzęt, nad którym jednocześnie będzie mógł mieć pewną kontrolę. Dobrym rozwiązaniem może być tablet Samsung Galaxy Tab A, który spełnia wszystkie te wymagania. Czy będzie to dobry tablet dla dziecka?

Samsung Galaxy Tab A – świetna jakość i wytrzymałość w przystępnej cenie

Najnowszy tablet z serii Samsung Galaxy Tab A to model A8. Przekątna jego ekranu to 10 i pół cala, co daje funkcjonalną, ale zarazem nie za dużą przestrzeń wyświetlacza. Dzięki temu urządzenie dobrze wpasuje się w każdą dłoń, nawet jeśli mówimy o rękach naszych pociech.

Tablet Samsung Tab A jest zdecydowanie porządnie wykonany, a dodatkowo wygląda estetycznie i nowocześnie. Podczas jego użytkowania nie doświadczymy żadnych podejrzanych dźwięków z obudowy czy trzasków – wszystkie elementy tabletu są dobrze spasowane i odpowiednio wytrzymałe. Dając go naszemu dziecku, nie będziemy musieli się martwić o jego szybkie uszkodzenie, chociaż oczywiście dobrze będzie zaopatrzyć się w dedykowane etui.

Galaxy Tab A do nauki

Tablet to nie tylko narzędzie, na którym nasze dziecko może zagrać w grę czy włączyć ulubioną bajkę. Coraz częściej te sprzęty są wykorzystywane do nauki, co nie powinno nikogo dziwić – wygodny, duży ekran dotykowy może zapewnić bardziej komfortowe czytanie niż niejeden monitor. Samsung Galaxy Tab A został specjalnie przygotowany nie tylko do nauki, ale także zdalnych lekcji. 

Przykładowo nasze dziecko będzie mogło w dowolnym momencie włączyć nagrywanie ekranu, dzięki któremu nie straci ani jednej sekundy z zajęć. Funkcja rejestracji ekranu daje także możliwość ręcznego zaznaczenia najważniejszych fragmentów filmu – w ten sposób dziecko będzie mogło wrócić do tej części lekcji, którą będzie chciało akurat powtórzyć.

Warto w tym miejscu wspomnieć także o innej ciekawej funkcji, która może znaleźć swoje zastosowanie przy nauce, mianowicie o dzieleniu ekranu. Dziecko na jednej jego stronie będzie mogło uczestniczyć w lekcji, natomiast na drugiej wyszukiwać w internecie niezbędnych dodatkowych informacji.

Samsung Galaxy Tab A – dokładna kontrola rodzicielska

Galaxy Tab A posiada niezbędną funkcję w tablecie dla dziecka, czyli kontrolę rodzicielską. W internecie nasze dzieci mogą natknąć się na treści, z którymi zdecydowanie nie powinny mieć styczności i Samsung Galaxy Tab A może to zapewnić. Za jego pomocą bez problemu sprawdzimy aktywność dziecka podczas korzystania z tabletu, jakie strony odwiedza i ile czasu spędza w różnych aplikacjach.

Czy te wszystkie cechy sprawiają, że nowy tablet Samsung Tab A będzie dobrym wyborem dla dziecka? Zdecydowanie tak! Obok wymienionych wcześniej funkcji to urządzenie to także wydajne i mocne podzespoły, które zapewnią płynność działania w każdych warunkach i niezły aparat. W połączeniu z unikalnymi funkcjami marki Samsung będziemy mogli być pewni, że Galaxy Tab A8 pomoże naszemu dziecku w nauce, a także zapewni mu rozrywkę po szkole.

­

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

­

Tekst i fot. mat. partnera