13 kwietnia 2024

4 miesięczna Emilka pod opieką pijanych rodziców

HrubieszówWerbkowice

Po przybyciu na miejsce policjanci zastali rodziców – Adama M. lat. 29 i jego żonę Ewelinę M. lat 24, którzy sprawując opiekę nad 4 miesięczną córką Emilką znajdowali się pod wyraźnym działaniem alkoholu.

***

W dniu 26 grudnia br. za kwadrans 23.00 z polecenia dyżurnego KPP w Hrubieszowie funkcjonariusze z Posterunku Policji w Werbkowicach udali się na interwencję domową do Adama M. zamieszkałego gm. Werbkowice, który zgłosił nieporozumienie z żoną.

Po przybyciu na miejsce policjanci zastali oboje rodziców tj.: Adama M. lat. 29 i jego żonę Ewelinę M. lat 24, którzy sprawując opiekę nad 4 miesięczną córką Emilką znajdowali się pod wyraźnym działaniem alkoholu.

W trakcie interwencji ich 4 miesięczna córka Emilka płakała, a matka nie potrafiła w żaden sposób uspokoić dziecka. Adam M. zachowywał się bardzo agresywnie w stosunku do swojej żony, odgrażał się jej i próbował ją uderzyć. Mężczyzna nie stosował się również do wydawanych przez policjantów poleceń.

Adam M. został zatrzymany, a następnie doprowadzony do policyjnej izby zatrzymań do wytrzeźwienia. Mężczyzna po przebadaniu posiadał 0,50 mg/l alkoholu w organizmie.

Jego żona również znajdowała się w stanie nietrzeźwości – wynik badania wykazał u niej 1,18 mg/l alkoholu w organizmie. Z uwagi na brak właściwej opieki nad dzieckiem na miejsce interwencji została wezwana karetka pogotowia, która zabrała kobietę wraz z dzieckiem do szpitala. Dziewczynka pomimo, iż nie posiadał żadnych obrażeń została umieszczona na oddziale dziecięcym w hrubieszowskim szpitalu.

Pomimo faktu, że z materiałów w powyższej sprawie wynika, że nie było bezpośredniego zagrożenia dla życia lub zdrowia dziecka, zostaną one przekazane w kierunku niewłaściwego sprawowania opieki rodzicielskiej do Sadu Rejonowego III Wydział Rodzinny i Nieletnich w Hrubieszowie.

Oficer Prasowy KPP w Hrubieszowie
w/z asp. Jarosław Karkuszewski

_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2009