23 lutego 2024

50 lat Kryształu Werbkowice!

Dokładnie 50 lat temu – w dniu 13 stycznia 1973 roku, został założony przez lokalnych działaczy Klub MLKS Kryształ Werbkowice, który przez szereg lat swojej działalności godnie reprezentuje Gminę Werbkowice, pobliską Cukrownię oraz całe lokalne społeczeństwo Werbkowic na piłkarskich boiskach Lubelszczyzny – informuje strona klubowa.

Reklamy

W początkowym okresie Kryształ skupiał wokół siebie między innymi 7 sekcji, a pierwszym Prezesem Klubu został Pan Andrzej Malicki.

Obecnie Prezesem Kryształu jest Pan Edmund Kawka, któremu pomagają dwaj Wiceprezesi: Pan Piotr Kot i Pan Tomasz Bąk. Do dzisiaj pozostała w klubie jedynie sekcja piłkarska, w której skład wchodzi pięć drużyn: Seniorzy, Juniorzy Starsi, Juniorzy Młodsi, Młodzicy Starsi, Orlicy Młodsi.

Reklamy

­

W dniu rocznicy, klub dziękuje wszystkim kibicom, sponsorom, działaczom, trenerom, piłkarzom, wolontariuszom oraz władzom Gminy Werbkowice i Cukrowni Werbkowice, za wysiłek i zaangażowanie włożone w funkcjonowanie i bieżącą działalność Klubu. Z pewnością wszyscy wymienieni złotymi literami wpisali się w piękną historię Kryształu, którą nadal po dzień dzisiejszy wszyscy wspólnie piszemy.

Oficjalne uroczystości związane z 50-leciem Klubu odbędą się pod koniec czerwca bieżącego roku, na które już dziś wszystkich zapraszamy. O szczegółach i programie uroczystości będziemy informowali sukcesywnie za pomocą naszych social media – czytamy w mediach społecznościowych Kryształu.

Zapraszamy do zapoznania się z historią Kryształu, którą można prześledzić na łamach witryny internetowej pod adresem: www.krysztalwerbkowice.futbolowo.pl w dziale historia, podzielonej na trzy okresy czasowe: 1961 – 1973, 1973 – 1989, 1989 – 1999.

Można tam znaleźć wiele ciekawych informacji i zdjęć z dawnych czasów.


źródło: MLKS Kryształ Werbkowice / Facebook


Zobacz też:

Lekka Atletyka. Najwyższe osiągnięcia sezonu 2022

Lekka Atletyka. Najwyższe osiągnięcia sezonu 2022


Zerknij na Instagram →