25 czerwca 2024

52-latek odpowie za uszkodzenie mienia

Wczoraj hrubieszowscy policjanci zatrzymali 52-letniego mieszkańca miasta, który wybił szybę w aptece. Zatrzymanie mężczyzny było możliwe dzięki wzorowej postawie 20-latki, która widząc całe zdarzenia powiadomiła o tym przechodzący w pobliżu patrol policji.

Reklamy

Wczoraj po godzinie 21:00, kiedy hrubieszowscy policjanci patrolowali teren miasta, podeszła do nich 20-letnia dziewczyna, która oświadczyła, że była świadkiem przestępstwa. Powiedziała, że przed paroma minutami nieznany jej mężczyzna wybił szybę w aptece, po czym uciekł. Policjanci natychmiast ruszyli w ślad za mężczyzną. Po zatrzymaniu okazało się, że to 52-letni hrubieszowianin, który miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Przyznał się, że to on wybił szybę, ale nie umiał powiedzieć dlaczego to zrobił.

Reklamy

Właściciel oszacował straty na 500 zł. Mężczyzna trzeźwieje w policyjnym areszcie. Za zniszczenie mienia kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklamy

Na wyróżnienie zasługuje tu postawa 20-letniej mieszkanki Hrubieszowa. Dzięki jej szybkiej i skutecznej reakcji, niezwłocznie zatrzymano wandala.

***

Źródło:
KPP w Hrubieszowie (EK)