6 powodów, by Twą dedykowaną aplikację tworzył software house

Flirtujesz czasem z myślą, by powierzyć tworzenie swojej aplikacji znajomemu informatykowi? Z pozoru ten pomysł wydaje się całkiem niezły. W końcu znacie się, może nawet masz do niego zaufanie i wiesz, że będzie się starać. Same starania nie wystarczą jednak, by jedna osoba zastąpiła cały zespół doświadczonych profesjonalistów.

Reklamy

I bynajmniej nie chodzi tu wyłącznie o programistów. Zespół software house składa się bowiem ze specjalistów od UX i UI, front-end i back-end developerów, testerów i menadżera projektu. Dopiero taka ekipa jest w stanie dać Ci gwarancję, że tworzone oprogramowanie będzie zgodne z Twoimi potrzebami i wymaganiami. Zespół taki przewidzi też wiele problemów technologicznych i zapobiegnie im, na długo zanim wystąpią. A to oszczędza Ci nerwów.

Aplikacja wygodna dla użytkownika

Czy wiesz, że istnieje jeden konkretny powód, przez który można stracić większość potencjalnych klientów? Wyobraź sobie taką sytuację. Wchodzisz na stronę aplikacji webowej. Wygląda całkiem nieźle, działa szybko. Oglądasz zdjęcia, czytasz tekst. Brakuje Ci pewnej informacji, która jest dla Ciebie bardzo istotna. Szukasz jej. Poświęcasz na to pięć minut.

Co robisz? Wychodzisz. Masz poczucie straconego czasu. Szczególnie, że nie udało Ci się odnaleźć danych kontaktowych, by wysłać zapytanie do twórców oprogramowania. Specjaliści od interfejsu (UI) oraz wrażeń użytkownika (UX) nie dopuszczą do takiej sytuacji. Zaprojektują rozmieszczenie wszystkich funkcjonalności i cały program w taki sposób, by korzystanie z niego było przyjemnością.

Oprogramowanie dedykowane – takie, jakiego potrzebujesz

Na czele zespołu software house stoi menadżer projektu. Jest to osoba, która nie tylko organizuje całą pracę, ale również jest tłumaczem pomiędzy poszczególnymi specjalistami a Tobą. Dzięki temu nie musisz znać fachowego słownictwa. Wystarczy, że powiesz jak najwięcej o swoim pomyśle, zapoznasz menadżera ze specyfiką swojej branży i własnym modelem biznesowym.

Gdy określisz swoje potrzeby na samym starcie, Twój zespół będzie w stanie zaproponować Ci rozwiązania dobrane do nich perfekcyjnie. Co więcej, będzie mieć szansę zaproponować funkcje, o których być może teraz nie myślisz, a będą kluczowe dla powodzenia całego przedsięwzięcia.

Technologia dobrana do projektu, a nie odwrotnie

Nie trzeba znać się na programowaniu, by zlecić tworzenie aplikacji. Niestety większość inwestorów nie zdaje sobie sprawy z tego, że już na etapie wyboru języka programowania mogą popełnić poważny błąd. Inne technologie sprawdzą się w przypadku aplikacji mobilnej, a inne przy webowej lub natywnej. Dla przykładu język PHP może być świetnym rozwiązaniem dla niektórych programów uruchamianych w przeglądarce. Przy Twoim projekcie może się jednak okazać, że ten język ograniczy możliwości rozwoju oprogramowania lub szybkość jego działania.

W firmie programistycznej pracują specjaliści od różnych języków. Najpierw ustala się Twoje oczekiwania – także odnośnie systemów, na jakich ma działać program. Później wybiera się technologię, która umożliwi realizację Twoich planów. Na koniec do zespołu przydziela się programistów, którzy specjalizują się dokładnie w tym, czego Ci trzeba.

Znajomy informatyk będzie próbował wykorzystać własną wiedzę i dopasować Twój pomysł do tego, co jest w stanie zrobić. A chyba nie o to Ci chodzi, prawda?

Skorzystaj z usług software house ze względu na testerów

Pomyśl teraz o kolejnym zagrożeniu, którego mało doświadczony zespół nie będzie w stanie wyeliminować. Twoje oprogramowanie powstało. Koszty zostały poniesione. Praca wykonana – a przecież wymagała Twojego zaangażowania. Wdrażasz projekt. I nagle zasypuje Cię lawina zgłoszeń dotyczących nagminnie pojawiających się błędów.

Wiesz, po co są testerzy? Po to, by takie błędy były zgłaszane nie Tobie, a specom od programowania. I to nie dopiero wówczas, gdy program ujrzy światło dzienne. Ale na etapie jego tworzenia.

Dobrze zorganizowana praca zgodna z harmonogramem

Co jest najcenniejszym zasobem każdego przedsiębiorcy? Pieniądze? Tak, są przydatne, ale zawsze można zdobyć ich więcej. Jest jednak pewien zasób, który jest nieodnawialny. Jest nim czas. Przy projektach programistycznych ma on zasadnicze znaczenie. Opóźnienia powodują reakcje lawinowe, na których Twoja firma nieodmiennie ucierpi.

W software house pracuje się w oparciu o metodyki zwinne. Praca jest dzielona na krótkie etapy nazywane sprintami. Każdy sprint daje namacalny rezultat – samodzielnie działający kawałek oprogramowania. Dzięki temu specjaliści mogą pracować równolegle nad różnymi częściami programu.

A Ty zyskujesz pełną kontrolę nad projektem. Cały czas wiesz, ile zostało już zrobione, a co jest jeszcze do wykonania. Możesz też sprawdzić, czy termin jest zagrożony.

Oszczędność na kosztach zatrudnienia zespołu programistów

Ostatnia korzyść ze współpracy z firmą programistyczną jest taka, że pracują w niej najlepsi specjaliści. Dlaczego? Pomyśl, jak można zostać fachowcem w danej dziedzinie? Biorąc udział w różnorodnych, ciekawych projektach. W jakim miejscu jest takich projektów najwięcej? Właśnie w software house.

Z tego względu firmy specjalizujące się w tworzeniu oprogramowania są zwykle ostatnim przystankiem w karierze czołowych programistów, testerów, grafików i menadżerów. I właśnie takich zatrudniamy u nas. Serdecznie zapraszamy Cię do Applover.com. Tu przekonasz się, że praca z takim zespołem naprawdę robi różnicę.

­

(tekst i fot. mat. partnera)