13 kwietnia 2024

A jednak Media i Policja

W sobotę odbyła się kolejna seria spotkań drużyn grających o mistrzostwo Hrubieszowa w piłce halowej.

Kasieńka – Granica 4 : 3
W pierwszym meczu Granica, której członkowie nie dojechali, grała jednym zawodnikiem mniej. Mimo tego dość niespodziewanie wygrywała. Niestety, jak się można było spodziewać na końcówkę sił nie wystarczyło i liczebniejsza Kasieńka osiągnęła wreszcie przewagę. To pierwsze punkty zdobyte przez tę drużynę.

Prywaciarz – Media Expert 1 : 2
Drużyny podeszły do meczy z niezwykłą koncentracją. Po raz pierwszy zresztą widziałem w tym sezonie przedmeczowe odprawy, które poczyniły zresztą obydwie drużyny. W ekipie Prywaciarza zastrajkował bramkarz i w tej roli, zresztą bardzo udanie, zadebiutował napastnik Marek Pietrusiewicz. Media Expert bardzo mądrze podszedł do meczu. Starał się bronić i grać z kontry. Jedna z nich zresztą dała prowadzenie 1 : 0. Później Prywaciarz długo musiał odrabiać straty. Mimo przewagi w środku pola i kilku dogodnych sytuacji podbramkowych, gola nie udawało się strzelić. Media Expert niebezpiecznie kontrował i kilkakrotnie Super Mario, jak nazywają Marka Pietrusiewicza koledzy z drużyny, ratował Prywaciarza przed utrartą kolejnych bramek. Przewaga, którą ekipa Prywaciarza wypracowała w środku pola dała wreszcie rezultat i po główce wyrównał Darek Mękal.
Kiedy wydawało się, że mecz skończy się sprawiedliwym podziałem punktów, chwila nieuwagi, czy może brak sił spowodował błąd, po którym Media Expert wyprowadził akcję dwójkową i z zimną krwią wykorzystał szansę.
Było to o tyle ważne zwycięstwo, że po nim drużyna Media Expert została samodzielnym liderem rozgrywek.

Policja – Urząd Skarbowy 1 : 0
Jak sam wynik wskazuje, że był to wyrównany i nerwowy mecz. O nerwowości owej niech świadczy fakt, że w pewnym momencie aż dwóch zawodników wylądowało na ławce kar, a incydent poprzedzony był lekką szarpaniną. Na szczęście rozeszło się po kościach.
Wydaje się, że niektórzy zawodnicy zbyt ambicjonalnie traktują zawody amatorskiej ligi halowej. Z drugiej strony, nie ma się co dziwić. Nie grają co prawda o złote gacie, ale w ferworze walki nietrudno sobie nawzajem ruszyć nerwa.
Dzięki temu zwycięstwu Policja została wiceliderem.

Hermes – Mazex 14 : 4
Mazex przegrał swój kolejny mecz, ale chłopcy wyraźnie się rozkręcają, bo tym razem strzelili 4 bramki. Jak to mówią, nie od razu Kraków zbudowano… Wypada więc mieć nadzieję, że z meczu na mecz będzie coraz lepiej, a pod koniec sezonu kto wie???
A ostatni mecz tej rundy Mazex zagra z Media Expert.

Tabela:

1. Media Expert 12 pkt.
2. Policja 9
3. Urząd Skarbowy 7
4. Prywaciarz 7
5. Hermes 6
6. Granica 3
7. Kasieńka 3
8. Mazex 0

zobacz zdjęcia >>

zobacz film >>

zobacz film >>

zobacz film >>