22 lipca 2024

A w Staszicu BAL ZA BALEM

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

„A w Staszicu BAL ZA BALEM!
Młódź się bawi niebywale”

W czwartek 08.01.2009 r. w restauracji „Staropolska”, jak obyczaj każe stary, odbył się BAL GIMNAZJALNY Zespołu Szkół Nr 2.

Reklamy

W ów czarowny wieczór, uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum stali się głównymi bohaterami wielkiej uroczystości. Konferansjerzy w osobach: Marty Trześniowskiej i Kacpra Obszyńskiego wprowadzili zgromadzonych w świat szkolnych wspomnień, wycieczek i zajęć. Podziękowali w imieniu całej społeczności uczniowskiej za trud i poświęcenie dyrekcji oraz nauczycieli w złożonym procesie dydaktyczno – wychowawczym. Były piękne słowa podziękowania dla wychowawców klas trzecich i rodziców, bez których bal nie mógłby się odbyć. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonała pani dyr Alicja Borkowska słowami: „Polonaza czas zacząć!” W rytm muzyki Wojciecha Kilara „popłynęły” dwadzieścia dwie pary, tańcząc leciutko i z gracją. Gdy ostatnie dźwięki ucichły, rozległy się prawdziwe salwy braw. I już po chwili Kacper Obszyński zapraszał do wspólnego walca uczniów i nauczycieli. Panią dyrektor Alicję Borkowską poprowadził w rytm walca uczeń kl. III bg – Artur Mirocki, z panią wicedyrektor Czesławą Semczuk zatańczył z kl. III cg Michał Kozłowski, z byłym wicedyrektorem Szymonem Patkowskim – uczennica kl. III cg Aleksandra Dyjach, zaś z panem wicedyrektorem Jarosławem Grzeszczukiem – uczennica kl. III bg Justyna Szymańska. Z wychowawcą kl. III ag – p. Dorotą Sędłak zatańczył Kacper Obszyński, kl. III bg – p. Katarzyną Baran – Marcin Wiater, kl. III cg – p. Katarzyną Krotkiewicz – Adam Rozkres, zaś z p. Barbarą Brzezicką, zastępującą na czas nieobecności w szkole p. Baran – Mateusz Furman. W ślad za nimi ruszyło grono pedagogiczne i rodzice. tak piękny taniec, zarówno walc, jak i polonez, został przygotowany pod okiem pani Doroty Sędłak.

Rzeczywistość szkolną w krzywym zwierciadle, czyli kabaret zaprezentowali uczniowie wszystkich klas trzecich. Swoimi opowieściami o szkole, piosenkami, skeczami i ciekawymi układami choreograficznymi ubawili nas do łez! I znowu wszyscy mogli się przekonać, jak zdolną i kreatywną młodzież przyszło nam kształcić. Część artystyczną zrealizowali dzięki opiece pani Katarzyny Baran i pani Katarzyny Krotkiewicz.

Reklamy

Za niezapomniane wrażenia uczniom i wychowawcom podziękowała pani dyr Alicja Borkowska, zaś przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Balu Gimnazjalnego pan Zbigniew Jańczuk, zaprosił wszystkich na gorący posiłek, a później na wspólną zabawę do godz. 0.00. Tutaj trzeba dodać, iż nad oprawą muzyczną części oficjalnej i nagłośnieniem czuwał pan Andrzej Chwedczuk. Całą uroczystość uświetnił zaś zespół „Life”. Na imprezie nie zabrakło również szkolnego radia RTM Staszic. Reporterka – Dominika Dragun z III ag świetnie poradziła sobie z realizacją wywiadów z panią dyrektor, wychowawcami i kolegami z gimnazjum. Po spożytym posiłku, państwo Agnieszka i Paweł Zdunowie zapraszali każdą klasę na pamiątkowe zdjęcie. A potem… Potem były pląsy, rockandroll z nauczycielami, węże, pociągi, koła i kółeczka!

O godz. 22.00 obsługa restauracji zaprosiła wszystkich w imieniu rodziców gimnazjalistów na płonący tort. Przy dźwiękach muzyki uczniowie naszej szkoły kroili tort i częstowali nim swoich nauczycieli, rodziców, rówieśników. Spokojne dźwięki, płomienie świec, przyciemnione światło wprowadziły zgromadzonych w nastrój refleksji i wspomnień – wspólnie przeżytych trzech lat… Ale już po chwili zespół nawoływał do tańca. Były dedykacje dla dyrekcji, wychowawców i kochanych rodziców od uczniów, jak również od nauczycieli dla wychowanków. Zabawa trwała do godz. 0.00. Zostały po niej niezapomniane chwile i wrażenia.

Opr. tekstu: Dorota Sędłak
foto: ZS nr 2

zdjęcia >>

Hrubieszow LubieHrubie 2009