Adam Szabat – Tajemnica Jareda Straya

16 grudnia 2019 roku miała miejsce premiera debiutanckiej powieści hrubieszowianina Adama Szabata, znanego do tej pory m. in. z występów z Teatrem Piosenki Młyn.

Reklamy

 

Powieść pt.: „Tajemnica Jareda Straya” jest to thriller w dobrym wydaniu. Można by powiedzieć nawet, że thriller detektywistyczny. Można pokusić się też o stwierdzenie, że jest to powieść drogi. A wszystko to i tak nie wystarczy, żeby w pełni oddać charakter „Tajemnicy Jareda Straya”. To książka, która ma w sobie coś z nostalgii za dawnym „miejscem miłym”, Małą Ojczyzną, ale momentami przeradza się w realizację najgorszych koszmarów. Przypadnie do gustu wszystkim, którzy lubią zanurzyć się w świecie przedstawionym, stracić rachubę czasu i nie móc przerwać lektury przed końcem rozdziału. Ta powieść potrafi wciągnąć i wzruszyć. Budować emocje w oczekiwaniu na rozwój wydarzeń i utrzymywać napięcie aż do finału.

 

Lubelska pisarka Monika A. Oleksa tak pisze w recenzji do tej książki:

„Ta książka jest połączeniem wyrafinowanego kryminału, thrillera i w pewien sposób powieści psychologicznej, od której naprawdę trudno się oderwać. Czytelnik dotyka w niej nie tylko rodzinnych tajemnic, ale i konfliktów historyczno – kulturowych, zderzając się z niezmienną od wieków, wypaczoną ludzką mentalnością i zakrzywionym poczuciem sprawiedliwości. Całość doprawiona szczyptą magii, garścią grozy i przemyślnie podaną tajemnicą sprawia, że emocje i napięcie nie słabną do ostatniej strony. Świetny debiut, który naprawdę polecam!”

 

Dr. Jarosław Cymerman dodaje:

„Powieść Tajemnica Jareda Straya autorstwa Adama Szabata to ciekawy przykład prozy, która łączy w sobie lokalnie zakorzenioną opowieść ze znacznie szerszą perspektywą (zarówno przestrzenną jak i czasową). Poruszając cały szereg wątków i tematów ważnych dla społeczności Zamojszczyzny (w tym również tych trudnych i rzadko opisywanych – jak chociażby losy żydowskich mieszkańców tych ziem). Jednocześnie Szabat stara się budować narrację o uniwersalnym charakterze, zrozumiałą dla w zasadzie każdego odbiorcy – bez względu na miejsce zamieszkania i osobiste doświadczenia. Trzeba też podkreślić, że napisana jest językiem przyjaznym czytelnikowi, ma wartką, trzymającą w napięciu akcję.”

 

Książkę wydała lubelska @Fundacja”Przecinek w formie interaktywnego ebooka – pierwszego, tak zaawansowanego w Polsce.

 

Więcej informacji na ten temat powieści na stronie:

http://przecinek.org/produkt/tajemnica-jareda-straya/