3 marca 2024

Aloes. Co trzeba wiedzieć o tej roślinie?

Aloes to jedna z roślin, które najdłużej są wykorzystywane w celach leczniczych. Jego właściwości były znane już w starożytności, jednak najprawdopodobniej stosowały go również ludy żyjące dużo wcześniej.

Ten sukulent ma silne działanie – zarówno wewnętrzne i zewnętrzne, a wachlarz możliwości jego użycia jest naprawdę szeroki. Dziś po suplementy i naturalne produkty zawierające aloes chętnie sięgają szczególnie osoby dbające o zdrowie i sylwetkę. Jakie jednak działanie ma ta roślina i powstające na jej bazie preparaty? Czemu warto z nich skorzystać? W jakiej postaci najlepiej jest przyjmować aloes? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

 1. Forever Living. Jakie działanie mają preparaty z aloesu?

 2. Aloes do picia Forever i inne postaci preparatów z tej rośliny

 3. Suplementy Forever i kosmetyki na bazie wyciągów z aloesu

Forever Living. Jakie działanie mają preparaty z aloesu?

Suplementy Aloes Forever Living i inne preparaty powstające na bazie aloesu mają różnorodny i silny wpływ na nasze zdrowie. Do najważniejszych właściwości tej rośliny należy na pewno zaliczyć:

 • pomoc w różnych dolegliwościach skórnych – na przykład odleżynach, owrzodzeniach, odleżynach czy trudno gojących się ranach i oparzeniach;
 • działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe – dlatego poleca się go osobom cierpiącym między innymi na reumatyzm;

 • działanie przeczyszczające – zalecany nie tylko przy zaparciach, ale też kuracjach oczyszczających organizm ze zgromadzonych w nim toksyn;

 • wzmocnienie układu odpornościowego, dzięki któremu organizm lepiej radzi sobie z różnymi infekcjami;

 • możliwość obniżenia poziomu cukru we krwi – to właściwość ważna nie tylko dla diabetyków, ale też osób chcących zadbać o linię.

Aloes do picia Forever i inne postaci preparatów z tej rośliny

Aloes może być stosowany w wielu postaciach. Jeśli chodzi o użycie wewnętrzne, największe znaczenie mają:

 • suplementy w postaci kapsułek lub proszku;
 • aloes do picia w postaci soku lub mocno rozdrobnionego miąższu;

 • olej aloesowy;

 • żywicę, popiół i granulki z miąższu.

Wszystkie z nich znajdziemy na stronie https://forever-aloe.pl. Niezależnie od postaci warto pamiętać, że doustne przyjęcie aloesu nie jest wskazane w przypadku kobiet w ciąży.

Suplementy Forever i kosmetyki na bazie wyciągów z aloesu

Poza użyciem wewnętrznym, aloes jest też z powodzeniem stosowany w kosmetykach i preparatach leczniczych stosowanych na skórę. Często jest składnikiem kremów i maści. W handlu dostępne są również żele o wysokiej zawartości tej rośliny. Wszystkie mogą być stosowane w różnych schorzeniach skórnych i niedoskonałościach urody – o ile oczywiście lekarz nie znajdzie ku temu przeciwwskazań.

(tekst i fot. mat. partnera)