20 lipca 2024

Angielski online czy stacjonarnie? Zalety obu rozwiązań

Nauka języka obcego zawsze wymaga systematyczności, ta zaś stanowi efekt cierpliwości, zaangażowania i motywacji. Kluczem do osiągnięcia sukcesu jest również wybór odpowiedniej formy nauczania. Coraz większą popularnością cieszy się angielski online, ale lekcje stacjonarne również mają swoich zwolenników. Która opcja zapewnia większą skuteczność?

Reklamy

Angielski online czy stacjonarnie? Zalety

Teoretycznie nie ma znaczenia, czy zdecydujesz się na lekcje stacjonarne czy na kurs angielskiego online. Oba rodzaje zajęć mogą być równie efektywne pod warunkiem, że wybierzesz profesjonalną szkołę wykorzystującą najnowsze i sprawdzone metody edukacji.

Postaw na wiedzę i umiejętności lektorów oraz ciągłe weryfikowanie wykorzystywanych sposobów nauczania. Dobrym przykładem takiej praktyki jest szkoła angielskiego noProblem zatrudniająca nauczycieli z przygotowaniem pedagogicznym i doświadczeniem. Część z nich to osoby dobrze zaznajomione z różnymi branżami, co sprawia, że cieszące się dużą popularnością kursy angielskiego biznesowe są faktycznie dopasowane do realiów danej profesji.

Reklamy

Niewątpliwym atutem wpisanym w kurs angielskiego online jest możliwość uczenia się z dowolnego miejsca: w domu lub w podróży. To udogodnienie ważne dla młodych rodziców, osób wyjeżdżających służbowo i bardzo zapracowanych. W przypadku zajęć stacjonarnych dojazdy mogą trwać tyle, co sama lekcja. Nauka z domu lub innego miejsca ułatwia organizację i godzenie edukacji z innymi obowiązkami.

Komunikacja przede wszystkim

Wybierając szkołę, zdecyduj się na zajęcia, które uczą faktycznego posługiwania się językiem. W przypadku lekcji stacjonarnych kontakt z nauczycielem i innymi słuchaczami jest oczywisty, jeśli jednak wybierzesz angielski online, może być różnie. Sprawdź zatem, z jakiego oprogramowania korzystają konkretni edukatorzy.

Reklamy

Do zajęć w sieci często wykorzystywane są popularne komunikatory lub aplikacje przeznaczone do prowadzenia telekonferencji. Takie medium może być pomocne, ale nie sprawdza się jako główny sposób komunikacji. Po raz kolejny warto przywołać szkołę noProblem, która wykorzystuje specjalną platformę e-learningową. Prowadzący oraz uczniowie widzą i słyszą siebie nawzajem, mogą korzystać z tablicy interaktywnej oraz funkcji robienia notatek. Do wybranych tematów i dodatkowych ćwiczeń można wracać w każdym momencie.

Kiedy warto wybrać angielski online, a kiedy kurs stacjonarny? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od twoich preferencji, potrzeb, sytuacji życiowej i zawodowej. Z pewnością kurs internetowy łatwiej pogodzić z opieką nad dziećmi lub służbowymi wyjazdami. Z kolei za lekcjami tradycyjnymi przemawia kontakt z innymi ludźmi. Na szczęście w przypadku tej ostatniej kwestii odpowiednia platforma edukacyjna sprawi, że swobodne interakcje nie będą nastręczały trudności, a ty na każdym spotkaniu będziesz mieć możliwość ćwiczenia praktycznej znajomości języka.

­

(tekst i fot. mat. partnera)