Aspirant sztabowy Krzysztof Jańczuk „Dzielnicowym Roku” na Lubelszczyźnie

Aspirant sztabowy Krzysztof Jańczuk z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie wygrał wojewódzkie eliminacje konkursu „Dzielnicowy Roku”. W zawodach brało udział 40 dzielnicowych i 4 kierowników rewirów dzielnicowych z lubelskiego garnizonu.

Reklamy

 

Do rywalizacji o  miano „Dzielnicowego roku” przystąpiło 40 dzielnicowych lubelskiego garnizonu Policji. W tym roku po raz pierwszy do rywalizacji stanęli również kierownicy rewirów dzielnicowych. Zawody odbyły się na terenie obiektów szkoleniowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie przy ul. Grenadierów. Funkcjonariusze wczoraj przystąpili do testu wiedzy zawodowej. Musieli odpowiedzieć na 60 pytań w czasie 60 minut. Kolejnym etapem było sprawdzenie umiejętności strzeleckich policjantów.

W piątek, podczas drugiego dnia zawodów, odbył się końcowym etap. Każdy z dzielnicowych pojedynczo przed komisją prezentował będzie swoje umiejętności w symulacjach przyjęć interesantów.

Reklamy

Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwali policjanci z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Pierwsze miejsce w konkursie zajął asp. szt. Krzysztof Jańczuk  z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie. Drugie miejsce zajął asp. szt. Krzysztof Jurczyński z Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim. Trzecie miejsce uzyskał asp. szt. Tomasz Borychowski z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie.

Natomiast wśród kierowników rewirów dzielnicowych najlepszy okazał się asp. szt.  Paweł Joński z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie.

Najlepsi dzielnicowi otrzymali nagrody i Puchary Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie. Nagrody rzeczowe dla zwycięzców ufundował Zarząd Terenowy i Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów KWP w Lublinie. Najlepsi dzielnicowi otrzymali gratulacje od Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie – insp. Radka Bąchóra.

Dwóch najlepszych funkcjonariuszy oraz najlepszy kierownik rewiru dzielnicowych weźmie udział w ogólnopolskich zawodach, który odbędzie się w dniach 23-26 października w Szkole Policji w Katowicach.


Więcej zdjęć >>

 

źródło i fot. KWP Lublin