Bądź widoczny – Bądź bezpieczny

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w dniach 9-10 listopada bieżącego roku rozdała wspólnie z policjantami z KPP Hrubieszów w szkołach wiejskich w Czerniczynie, Kozodawach, Teratynie i Moniatyczach kamizelki odblaskowe.

Reklamy

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ramach akcji ARiMR pn. „Bezpieczeństwo dzieci wiejskich na drogach”, w dniach 9-10 listopada bieżącego roku rozdała wspólnie z policjantami z KPP Hrubieszów w szkołach wiejskich w Czerniczynie, Kozodawach, Teratynie i Moniatyczach kamizelki odblaskowe.

Fundatorami kamizelek oraz pomysłodawcami tej akcji była ARiMR. Dzieci były bardzo zadowolone z tej wizyty i uważnie słuchały o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze.

W tym roku rozpoczął się drugi etap akcji Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, w ramach której rozdawane są kamizelki odblaskowe dzieciom ze szkół i miejscowości, w okolicach których zdarza się szczególnie dużo wypadków z udziałem dzieci. ARiMR ufundowała po 30 kamizelek dla każdej z wymienionych szkół.

W trakcie spotkania przedstawiciele ARiMR przybliżyli charakter swojej pracy, a hrubieszowscy policjanci przybliżyli uczniom zasady bezpiecznego poruszania po drogach. Jak się okazało, dzieci bardzo dobrze odpowiadały na zadawane pytania z tej tematyki.

***

Info i foto:
KPP w Hrubieszowie