Bezpieczne Ferie – spotkanie z policjantem w Przedszkolu nr 3

Przed feriami zimowymi dzieci z Przedszkola Nr 3 w Hrubieszowie w dniu 12 lutego uczestniczyli w spotkaniu profilaktyczno – edukacyjnym z policjantką – asp. Edytą Krystkowiak.

Reklamy

 

12 lutego w Przedszkolu Nr 3 w Hrubieszowie odbyło się spotkanie dzieci z policjantem – asp. Edytą Krystkowiak.

Podczas prelekcji wiodącymi tematami było bezpieczeństwo podczas ferii oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Omówiono zagrożenia oraz sposoby na ich uniknięcie dotyczące zimowych zabaw w rejonie drogi oraz wchodzenia na zamarznięte zbiorniki wodne.

Zwrócono uwagę najmłodszych, aby do zjeżdżania i ślizgania wybierali tylko miejsca do tego przeznaczone, usytuowane z dala od ulicy, stawów i rzek. Duży nacisk położono na konieczność posiadania elementów odblaskowych oraz prawidłowym poruszaniu się po drodze.

Podczas spotkania dzieci nie tylko mogły dowiedzieć się ważnych rzeczy na temat tego co najważniejsze, czyli o bezpieczeństwie, ale mogły też zadawać pytania Pani aspirant i, które nie miały końca.

Ferie to nie tylko zabawa na świeżym powietrzu. Część osób zapewne podzieli ten czas pomiędzy „białe szaleństwa”, a odpoczynek w domu. Warto więc pamiętać o takich prostych zasadach, aby nie otwierać drzwi nieznajomym osobom i zawsze zamykać je na klucz.

Wszystkim wychowankom życzymy, aby ferie zimowe upłynęły zdrowo i bezpiecznie.

 

 

Miejskie Przedszkole Nr 3 w Hrubieszowie