Bezpieczny Przedszkolak w Przedszkolu nr 2

W dniu 13.06.2017 r. w Miejskim Przedszkolu Nr 2 w Hrubieszowie odbył się międzygrupowy konkurs wiedzy o bezpieczeństwie pod hasłem „Bezpieczny przedszkolak”.

Reklamy

 

W konkursie wzięły udział dzieci 5 – 6 letnie.

 

Głównym celem konkursu było:

Reklamy

– utrwalenie wiadomości na temat bezpieczeństwa podczas zabaw i zasad ruchu drogowego

– sprawdzenie wiedzy przedszkolaków z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach i odpowiedniego zachowania się w różnych sytuacjach

– promowanie bezpiecznego stylu życia

– wdrażanie do zgodnego współdziałania w zespole oraz przestrzegania zasad zdrowej
rywalizacji

 

Dzieci brały udział w kilku konkurencjach: rozwiązywały zagadki i odpowiadały na pytania w formie quizu o bezpieczeństwie w domu, na podwórku i na ulicy, segregowały obrazki przedstawiające zachowania bezpieczne i niebezpieczne , wskazywały jak zachowają się i kogo zawiadomią w różnych niebezpiecznych sytuacjach, dobierały numery alarmowe do odpowiednich pojazdów specjalnych i postaci (strażaka, policjanta, ratownika medycznego), układały z puzzli znaki drogowe. Za każde dobrze wykonane zadanie drużyna otrzymywała punkty.

Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: dyrektor przedszkola p. Dorota Pirogowicz, przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie p. Edyta Krystkowiak oraz nauczyciel przedszkola p. Agnieszka Żukowska .

Dzieci wykazały się bardzo dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa. Wszystkie zespoły zdobyły po 20 punktów i zajęły ex aequo I miejsce. Każdy zespół otrzymał w nagrodę atrakcyjną grę dydaktyczną oraz dyplom dla grupy, a każdy uczestnik drobny upominek.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom tak wysokiego poziomu wiedzy oraz dziękujemy nauczycielom za świetne przygotowanie dzieci do konkursu, a tym samym dbanie o ich bezpieczeństwo.

Konkurs przygotowały: p. Agnieszka Marcych i p. Izabela Onisk.

 

źródło i fot. Przedszkole nr 2