Bohaterski czyn strażaka

16 czerwca 2011 r. około godziny 17.40 w Hrubieszowie przy ul. Ciesielczuka, bohaterską postawą wykazał się aspirant Marcin Lebiedowicz, który uratował topiącego się w rzece Huczwie nastolatka.

Reklamy

Marcin Lebiedowicz w dniu zdarzenia znajdował się na wolnej służbie. Uczestnicząc w treningu piłki nożnej drużyny Unii Hrubieszów, usłyszał wołanie o pomoc, informujące o topieniu się dwóch osób w rzece Huczwie. Natychmiast zareagował na wołanie nieznanej osoby, przybiegł na miejsce zdarzenia, skoczył do wody w celu udzielenia pomocy topiącym się, dwóm nastoletnim chłopcom. Będąc w wodzie chwycił za ubranie jednego z chłopców i doholował go do brzegu rzeki, po czym przekazał go innym osobom wówczas znajdującym się w wodzie, które przybyły z pomocą. Ponownie popłynął w kierunku drugiego nastolatka, któremu nad powierzchnią wody wystawały tylko dłonie. Podpłynąwszy do niego asp. Lebiedowicz chwycił go za rękę, topiący się wciągnął strażaka pod wodę. Pod wodą nastolatek wyślizgnął się z uchwytu.

Po wynurzeniu się strażak stracił kontakt wzrokowy z topiącym się chłopcem. Z powodu uraty sił oraz niemożności zlokalizowania osoby znajdującej się pod wodą i własnego bezpieczeństwa zaprzestał poszukiwań i wypłynął na brzeg rzeki. Będąc na brzegu rzeki krzyknął do osób znajdujących się w pobliżu, aby zaalarmowały telefonicznie straż pożarną. Po kilku minutach na miejsce zdarzenia przybył zastęp PSP, który podjął dalsze działania poszukiwawcze.

***

Info i foto:
KP PSP w Hrubieszowie