20 lipca 2024

Bursa – wizja lokalna

We wtorek 17 lipca na zaproszenie władz powiatu, rodzice i nauczyciele dzieci uczęszczających do Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Hrubieszowie dokonali oględzin pomieszczeń Bursy Międzyszkolnej, gdzie proponowana jest przeprowadzka szkoły.

Reklamy

Przypominam, że projekt Starostwa Powiatowego przewiduje przeniesienie SOSW na dwie niższe kondygnacje Bursy (znajdującej się przy ul. Zamojskiej) i wykorzystanie budynku po byłej PZPR przy ul. Narutowicza, gdzie dotychczas szkoła funkcjonowała – na swoje potrzeby.

Po wizji lokalnej przedstawiciele rodziców i nauczycieli, choć niejednogłośnie (stosunek głosów wyniósł 6 do 4) zgodzili się na podjęcie dalszych działań mających na celu przeprowadzkę SOSW do nowej siedziby.

Reklamy

Władze Starostwa w osobach Wicestarosty Czerwonki, Naczelnika Czujkowskiego i Sekretarza Kosakowskiego złożyły deklarację dalszej współpracy i uwzględniania sugestii rodziców i nauczycieli na etapie tworzenia planu zmian adaptacyjnych budynku tak, aby odpowiadały one w jak najlepszym stopniu dzieciom niepełnosprawnym.

zobacz zdjęcia >>

Reklamy