15 listopada 2024

Cashback, czyli po gotówkę już nie tylko do bankomatu

W dobie szybkich płatności bezgotówkowych nadal zdarzają się sytuacje, w których po prostu musimy użyć gotówki. Nie zawsze jednak mamy ją pod ręką. Szukamy wtedy najbliższego bankomatu, co czasami nie należy do łatwych zadań. A gdyby tak wypłacać gotówkę w innych miejscach?

Reklamy

 

Coraz częściej posługujemy się płatnościami bezgotówkowymi, korzystamy ze smartfonów oraz z kart płatniczych, by na przykład zrobić zakupy. Czasami różne wydarzenia zmuszają nas jednak do korzystania z tradycyjnych pieniędzy. Wymieńmy chociażby gotówkę jako prezent ślubny czy też opłaty za usługi specjalistów, którzy prowadzą niewielkie biznesy, nie posiadając terminali płatniczych. Potrzebujemy banknotów, ale nie zawsze bankomat znajduje się w pobliżu. Co zrobić w takiej sytuacji?

Po gotówkę do sklepu

Obecnie nie musimy już udawać się do placówek banków ani też poszukiwać bankomatów, aby pobrać pieniądze. Wiele sklepów stacjonarnych umożliwia wypłatę gotówki za pomocą karty płatniczej przy użyciu ich terminalu płatniczego. Zachodzi jeden warunek, który musimy spełnić, aby wybrać gotówkę podczas zakupów w sklepie. Oczywiście możemy podejść do kasy i użyć karty płatniczej w celu wypłaty pieniędzy, ale przy okazji musimy zrealizować płatność za zakupy. Nie obowiązuje jednak dolna kwota zakupów, którą należy osiągnąć, by wykonać cashback. Możemy kupić nawet drobnostkę za dowolną kwotę, co uprawnia nas do skorzystania z możliwości wypłaty gotówki z terminalu płatniczego znajdującego się w sklepie czy na stacji benzynowej. Warto sprawdzić cashback w pep.pl, aby dowiedzieć się więcej na temat samej usługi i poznać wszystkie zalety tego rozwiązania.

Reklamy

Cashback – o tym musisz wiedzieć

Cashback to nie tylko obowiązek dokonania zakupu jakiegoś produktu w celu wypłaty gotówki. Należy pamiętać o jeszcze jednej ważnej kwestii. W przypadku cashbacków obowiązują limity wypłaty. Wysokość kwoty, którą możemy wypłacić, zależna jest od użytej karty płatniczej. Dla kart Visa limit jednorazowej wypłaty wynosi 300 zł, natomiast dla Mastercard jest to 500 zł. Widać tutaj zdecydowaną różnicę między cashbackiem a tradycyjną wypłatą pieniędzy w bankomacie, gdzie ogranicza nas jedynie limit ustalony przez nas samych. Dobrą wiadomością jest jednak fakt, że tego typu transakcję możemy wykonać kilkakrotnie w ciągu dnia. Jeśli więc już korzystaliśmy z cashbacku, a wieczorem okaże się, że potrzebujemy więcej gotówki, bez problemu wypłacimy pieniądze przy kolejnych zakupach. Zobacz jak to działa – „Cashback, czyli wypłacaj gotówkę podczas codziennych zakupów”.

Ile kosztuje cashback?

Cashback jest darmową usługą, co oznacza, że zarówno bank, jak i sklep, w którym wypłacamy pieniądze, nie pobiorą od nas żadnej prowizji. Warto pamiętać, że wiele banków nadal nalicza opłaty za wypłacanie gotówki w bankomatach należących do konkurencji. W tym miejscu należy więc zaznaczyć zdecydowaną przewagę cashbacków nad tradycyjną wypłatą pieniędzy w bankomatach.

Reklamy

Ostatnią, istotną informacją dotyczącą pobrania pieniędzy z terminalu POS podczas płacenia za zakupy kartą będzie fakt, że Cashbacku nie musimy aktywować w banku. Jest to usługa działająca zaraz po aktywowaniu karty płatniczej.

 

(tekst i fot. mat. sponsora)