25 czerwca 2024

Cechy biura wirtualnego, które warto wziąć pod lupę

Adres wirtualnego biura może być adresem naszej firmy. Lokalizacja w centrum dużego miasta to profesjonalizm i prestiż, wobec którego klienci nie przechodzą obojętnie. Usługi biur wirtualnych pozwalają na luksusową lokalizację, miejsce do spotkań, obsługę administracją, czy też fachowe doradztwo. A to dopiero początek możliwości, bo każda oferta jest inna i można liczyć na dopasowanie jej do indywidualnych potrzeb firmy. Jak jednak wybrać odpowiednie biuro wirtualne? Na co zwracać uwagę?

Reklamy

 

Poza samymi zaletami, jak możliwość posiadania oficjalnego adresu korespondencyjnego, trzeba zwracać uwagę na elementy, które być może niedostrzeżone w pierwszej chwili, będą mieć znaczenie dla sprawnie działającej firmy i jej sukcesu.

Po pierwsze prestiżowy adres, ale nie jakikolwiek. W grę wchodzi lokalizacja, zwykle w centrach dużych miast, którą większość jest w stanie skojarzyć. Adres, ale i numery budynków, nie powinny sugerować, że klient ma do czynienia z lokalem mieszkalnym czy też położonym w dzielnicy, rejonie, którego nikt nie zna, a może też, do którego z różnych względów niechętnie się udaje. Wirtualny adres ma ogromne znaczenie!

Reklamy

Wszelkiego rodzaju zmiany, związane nie tylko z adresem firmy, pochłaniają czas, nerwy, a nierzadko również pieniądze. Jeśli już wiązać się z biurem wirtualnym, to tylko takim, które oferuje umowy długoterminowe. Po to, by uniknąć szukania nowego miejsca i zmian, które widoczne dla klienta niestety nie będą wzbudzać zaufania.

Z adresem biura wirtualnego wiąże się jeszcze jeden fakt, a mianowicie dogodny dojazd. Nic nam po prestiżowej lokalizacji i adresie korespondencyjnym, który miał być wizytówką, jeśli kolejny klient umówiony na spotkanie ma problem z dojazdem, a co gorsza, nie może znaleźć miejsca parkingowego. Ponadto dojazd powinien być dogodny, licząc na inne środki komunikacji, ale i mając na myśli możliwość dojazdu z dworca czy lotniska. Korzystnym będzie chociażby biuro wirtualne Warszawa Centrum, w którego pobliżu znajdą się również najważniejsze punkty usługowe. To korzyść zarówno dla przedsiębiorców, którzy raz na jakiś czas będą pojawiać się w siedzibie wirtualnego biura, ale i dla klientów.

Reklamy

Kolejno warto zadbać o wybór oferty biura, które może pracować nie tylko w standardowych godzinach 8-16 czy 9-17. Wielu przedsiębiorców, ze względu na branżę, potrzebuje zdecydowanie większej elastyczności, jeśli chodzi o możliwość spotkań z klientami, a także odbieranie przesyłek. Sytuacja, w której przedstawiciel firmy czeka z przybyłym klientem na otwarcie biura, nie wróży dobrze budowanemu wizerunkowi.

Czy koniecznie nowoczesny i luksusowy budynek? Nie chodzi o to, by płacić wysokie stawki za fantazyjną architekturę budynku. Nowoczesność i luksus przejawiać się będą jednak w udogodnieniach, które klientom, ale i przedstawicielom firmy, mogą być po prostu potrzebne, jak chociażby dostęp do Wi-Fi. Przez nowoczesność budynku, w którym mieści się biuro wirtualne, postrzegać będziemy również zastosowanie technologii i rozwiązań proekologicznych. W dobie, gdzie tak wiele mówi się o ochronie środowiska, takie miejsce w oczach klientów budzi jeszcze większej zaufanie, bo daje poczucie, że przedsiębiorca ma priorytety, inwestuje i niezależnie od branży pracuje w zgodzie z naturą.

 

(tekst i fot. mat. sponsora)