17 czerwca 2024

Centrum informacji

Hrubieszów

Reklamy

Władze Hrubieszowa podpiszą w środę 6 października umowę z firmą, która przygotuje siedzibę Transgranicznego Centrum Informacji Turystycznej. Centrum powstanie w pomieszczeniach Urzędu Miasta przy ul. 3 Maja i będzie oferować atrakcje w okolicach Hrubieszowa oraz na terenach po ukraińskiej stronie granicy.

Ma ono ściśle współpracować z Polską Organizacją Turystyczną.

Reklamy

Zanim centrum zostanie utworzone trzeba wyremontować jego siedzibę: wymienić drzwi, tynki i podłogi, instalacje sanitarną i elektryczną oraz łazienkę, która będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wykonane zostanie także nowe wejście z zadaszeniem i podjazd dla osób na wózkach inwalidzkich. Prace, które ma wykonać jedna z miejscowych firm, mają potrwać 1,5 miesiąca.

Reklamy

W sumie centrum będzie zajmować około 60 metrów kwadratowych powierzchni. Adaptacja pomieszczeń będzie kosztować około 125 tysięcy złotych i zostanie sfinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Do tej pory w pomieszczeniach przy ul. 3 Maja znajdowała się część Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Teraz zajmie on siedzibę Zakładu Obsługi Przedszkoli, który przeniesie się do Przedszkola Nr 5 przy ul. Listopadowej.

***

Zródło: www.iaslubelskie.pl