Centrum Komunikacyjne Miasta Hrubieszów [ZDJĘCIA]

W dniach 25 – 27 maja, w Hrubieszowskim Domu Kultury, odbyły się warsztaty projektowe pod nazwą Centrum Komunikacyjne Miasta Hrubieszów (CKMH) – „Nowa Brama Do Miasta”.

Reklamy

Organizatorem warsztatów była Politechnika Krakowska – partner projektu pn.: „Rozwój lokalny Hrubieszowa – od partycypacji do realizacji” realizowanego w ramach programu „Rozwój lokalny” ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014 – 2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014 – 2021. Współorganizatorem warsztatów był Urząd Miasta Hrubieszów.

Pierwszego dnia przeprowadzono lekcje warsztatowe w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica oraz Zespole Szkół nr 1, których celem było uzyskanie opinii uczniów, korzystających na co dzień z lokalnej komunikacji zbiorowej.

Drugi dzień warsztatów w HDK zgromadził zaproszonych gości ze środowiska osób niepełnosprawnych oraz lokalnych przewoźników komunikacyjnych. Tematem przewodnim dyskusji były problemy dotyczące obecnego przystanku przy ulicy Piłsudskiego, akcentowane zarówno przez osoby o szczególnych potrzebach wynikających z niepełnosprawności lub wieku, jak też przez przewoźników. Rozmowy te dały szansę na zupełnie nowe spojrzenie na komunikację publiczną, a studentom Politechniki Krakowskiej niezwykle ważne doświadczenie i wiedzę praktyczną z różnych dziedzin.

Studenci, wspierani przez kadrę naukową PK, wspólnie wypracowywali najlepsze koncepcje przebudowy tego miejsca. W ostatnim dniu warsztatów, trzy zespoły projektowe przedstawiły swoje pomysły w formie prezentacji.

Niebawem przedstawione zostaną wszystkie koncepcje projektowe, na które będzie można oddać swój głos.

Organizatorzy warsztatów, w imieniu swoim, jak i miasta – serdecznie dziękują za aktywną obecność wszystkim uczestnikom.

­

­

(źródło i fot. facebook.com / Rozwój Lokalny Hrubieszowa)


Zobacz też:

Jak będzie wyglądać hrubieszowskie centrum komunikacyjne? (ZDJĘCIA)

Jak będzie wyglądać hrubieszowskie centrum komunikacyjne? (ZDJĘCIA)