Ceny za wodę i ścieki bez zmian

Hrubieszów

Reklamy

Nie będzie podwyżek opłat za wodę i ścieki w Hrubieszowie. Podczas nadzwyczajnej sesji w poniedziałek 6 czerwca Rada Miasta jednogłośnie odrzuciła propozycję zwiększenie taryf o kilka procent, przygotowaną przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

PGKiM chciało podnieść cenę za metr sześcienny wody dla odbiorców indywidualnych o 8 groszy, a za odprowadzanie ścieków o 21 groszy. Według nowego taryfikatora firmy musiałyby płacić odpowiednio o 13 i 18 groszy więcej.

Burmistrz Hrubieszowa Tadeusz Garaj uznał, że jakość dostarczanej przez przedsiębiorstwo wody nie jest najlepsza i dopóki się nie poprawi, stawki nie powinny być zmieniane. Jego argumenty podzielili wszyscy radni, odrzucając propozycje PGKiM.

Oznacza to, że od 1 lipca tego roku do końca czerwca 2012, bo takiego okresu dotyczyły propozycje przedsiębiorstwa, ceny za dostarczaną wodę i odprowadzanie ścieków nie zmienią.

Odbiorcy indywidualni nadal będą płacić za metr sześcienny wody 2 złote i 89 groszy, a za odprowadzanie ścieków 5 złotych i 33 grosze, natomiast stawki dla firmy pozostaną na poziomie 3 złote i 2 grosze za wodę i 5 złotych 62 grosze za ścieki.

***

Źródło:
www.ias24.eu