Chciał przekupić policjantów

HrubieszówTeratyn

Reklamy

Zbigniew T. wyjął z kieszeni pieniądze w kwocie 30 zł., a następnie położył na notatniku służbowym jednego z policjantów i powiedział, że są one za to, aby go nie karali, jak również wyrwali kartkę z notatnika, na której wszystko zapisali i żeby o wszystkim zapomnieli…

***

7 grudnia, dziesięć minut przed godziną 21.00 w miejscowości Teratyn gmina Uchanie funkcjonariusze z Posterunku Policji w Trzeszczanach zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Fiat 126 p, którym kierował mężczyzna, lat 28, zamieszkały gmina Białopole.

Na przednim siedzeniu, jako pasażer podróżował właściciel samochodu Zbigniew T. lat 43 zamieszkały gmina Uchanie, który znajdował się pod wyraźnym działaniem alkoholu.

W trakcie kontroli w związku z podejrzeniem niezgodności danych w dowodzie rejestracyjnym ze stanem faktycznym tego pojazdu, funkcjonariusze dokonali ich weryfikacji. Okazało się, że numer nadwozia tego pojazdu nie zgadza się z numerem nadwozia w dowodzie rejestracyjnym.

W trakcie rozmowy, kierujący tym pojazdem przyznał się, że niezgodność ta wynika z przełożenia tablic rejestracyjnych z drugiego Fiata 126 p należącego również do Zbigniewa T.

W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze udali się do miejsca zamieszkania Zbigniewa T., który przyznał się, że to on sam dokonał przełożenia tablic rejestracyjnych z innego Fiata 126 p, wskazując policjantom ten samochód. Następnie policjanci poinformowali właściciela samochodu, jak również jego kierowcę, że w związku z ujawnionym wykroczeniem zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do Sadu Rejonowego w Hrubieszowie.

Wówczas Zbigniew T. zapytał się policjantów cyt. ,,Czy kwota 50 zł. wystarczy?”. Policjanci podejrzewając, że może im usiłować wręczyć korzyść majątkową poformowali go, że takie działanie jest przestępstwem. Zbigniew T., ignorując zupełnie słowa policjantów, wyjął z kieszeni pieniądze w kwocie 30 zł., a następnie położył na rozłożonym notatniku służbowym jednego z policjantów i powiedział, że są one za to, aby go nie karali, jak również wyrwali kartkę z notatnika, na której wszystko zapisali i żeby o wszystkim zapomnieli.

Mężczyzna został poinformowany, że w związku z popełnionym przez niego przestępstwem zostanie zatrzymany. Wówczas zaczął on być agresywny, usiłował oddalić się z miejsca. Został zatrzymany, a następnie umieszczony w policyjnej izbie zatrzymań do wyjaśnienia. Banknoty o nominałach 20 zł i 10 zł zostały zabezpieczone do celów procesowych.

Za wręczenie korzyści majątkowej funkcjonariuszowi policji w zamian za odstąpienie od wykonywania z nim czynności służbowych grozi nawet do 10 lat więzienia.

Oficer Prasowy KPP w Hrubieszowie
w/z asp. Jarosław Karkuszewski

_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2009