27 maja 2024

Coraz chętniej sięgamy po karty kredytowe, bo coraz bardziej się to opłaca

To niemal jak klucz do sejfu. Karta kredytowa daje dostęp do pieniędzy banku. Rozwiązanie chwalone za wygodę, cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie. Jest także coraz bardziej dostępne. To dlatego, że oferty banków są coraz korzystniejsze. Karta kredytowa może być więc komfortowym wsparciem domowego budżetu.

Materiał reklamowy

 

Możesz zyskać

Karta kredytowa to środek płatniczy powiązany z umową kredytu, którą zawarliśmy z bankiem. Na tej podstawie zyskujemy możliwość korzystania ze środków technicznych, które przyznała nam placówka. Wykorzystany limit możemy spłacić od razu lub rozłożyć w czasie. Co istotne – jeśli uregulujemy zobowiązanie przed końcem umownego okresu bez odsetkowego, to nie poniesiemy z tytułu takiego kredytu żadnych opłat. Możliwość pożyczki bez żadnych kosztów to spora zaleta. Jeżeli więc potrzebujemy awaryjnego budżetu i mamy pewność, że w ciągu najbliższych tygodni będziemy w stanie spłacić zobowiązanie, to właśnie karta kredytowa będzie dla nas najkorzystniejsza. Możemy być spokojni – dostęp do środków mamy w każdym miejscu i w każdej chwili.

Warto pamiętać także o tym, że takie rozwiązanie pomoże nam w budowie historii kredytowej. Jeśli spłacamy zobowiązania w terminie – nawet jeśli sumy są niewielkie – to zyskujemy zaufanie banku. Zaowocuje to szczególnie wtedy, gdy będziemy potrzebowali większej pożyczki. Na przykład na mieszkanie czy samochód. Bez historii kredytowej bank może wymagać od nas załatwienia wielu formalności i poręczeń.


Banki mają wiele do zaoferowania

Kartę kredytową możemy także wykorzystać do płatności w Internecie. Za pośrednictwem przelewu elektronicznego można opłacić np. nocleg w hotelu czy zapłacić za bilety lotnicze. Takiej możliwości nie mają posiadacze zwykłych kart płatniczych. Co więcej, wraz z kartą kredytową nierzadko klienci zyskują możliwość skorzystania z szeregu ubezpieczeń i gwarancji. Tak jest na przykład w Santander Consumer Banku. Instytucja oferuje nam bowiem m.in. kartę kredytową z bezpłatnym pakietem car assistance czy rabatami na zakupy w wybranych sklepach na całym świecie.

Banki oferują także posiadaczom krat kredytowych szereg promocji w trakcie obowiązywania umowy. Tutaj również można jako przykład podać  Santander Consumer Bank. Klienci tego banku mogą otrzymać m.in. zwrot części kwoty z rachunku za zakupy czy mają także możliwość wypłaty pieniędzy z dowolnego bankomatu bez prowizji.

Zobacz oferty kart kredytowych na:

https://www.santanderconsumer.pl/karty-kredytowe/


fot. mat. sponsora