Czarter jachtów – ekscytująca forma aktywnego wypoczynku

Czarter jachtów cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Jest to atrakcyjna forma wypoczynku, zarówno na dłuższy wyjazd na urlop w wakacje, jak i krótsze wypady na weekend. Co sprawia, że tak wiele osób daje się porwać czarowi tego sportu?

Reklamy

Czarter jachtów pozwala Ci na spędzanie czasu dokładnie tak, jak lubisz. Jeśli chcesz spokojnie zwiedzać miasteczka na brzegu morza lub jeziora, możesz zatrzymywać się w nich na tak długo, jak tylko chcesz. Jeśli wolisz odkrywać ukryte zatoczki i plaże lub spędzić dzień odpoczywając w słońcu na kotwicy, czarter jachtu również ci to umożliwi. Ale jeśli chcesz spróbować swoich sił w regatach i mknąć po morskich falach – czarter jachtów także jest dla ciebie!

Żeglarstwo to również świetny sposób na spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Poczuj promienie słońca na twarzy, powiew bryzy we włosach i posłuchaj szumu fal uderzających o burtę łodzi. To niesamowicie odstresowujące doświadczenie, którego bardzo nam potrzeba w czasach, kiedy większość czasu spędzamy przed ekranem komputera. Warto też dodać, że czarter jachtów to także jedna z najbezpieczniejszych form spędzania czasu w dobie pandemii koronawirusa, ponieważ unikamy w ten sposób tłumów.

Reklamy

A dokąd warto popłynąć?

W Polsce największą popularnością wśród fanów żeglarstwa cieszą się Mazury. To świetna lokalizacja do żeglowania wśród jezior i pięknych krajobrazów. Fanom żeglarstwa morskiego polecamy jednak czarter jachtów na Bałtyku. Będzie to wspaniała okazja do zwiedzenia polskiego wybrzeża, a także spróbowania dreszczyku emocji, który gwarantuje żeglarstwo morskie. Nie zapominaj jednak, że do żeglowania po morzu potrzebne są odpowiednie uprawnienia.

Nawet jeśli nie posiadasz patentu żeglarskiego, również możesz cieszyć się emocjami zapewnianymi przez czarter jachtu! Wystarczy, że zdecydujesz się na czarter jachtu ze sternikiem. Sternik to osoba, która posiada wszystkie niezbędne uprawnienia, świetnie zna lokalne akweny a także okolicę. Profesjonalny sternik nie tylko weźmie na siebie odpowiedzialność za nawigację łodzi, ale też opowie ci o tajnikach żeglarstwa i najciekawszych miejscach wartych odwiedzenia w pobliżu.

Spośród lokalizacji zagranicznych, Polacy najczęściej wybierają Chorwację. Ten piękny kraj, pełen malowniczych wysepek, pięknych krajobrazów i zabytkowych miast jest wręcz stworzony do żeglarstwa. Podobnie Grecja – antyczna kraina usiana wysepkami idealnie nadaje się na czarter jachtu, katamaranu lub łodzi motorowej. Do tego dochodzi pogoda – niezapomniane wrażenia w gorącym południowym słońcu gwarantowane!

Nie wahaj się więc i zdecyduj się na czarter jachtu już dziś!

­

(tekst i fot. mat. partnera)