21 lipca 2024

Czy warto wybrać zestaw hydroforowy na działkę? Odpowiadamy!

Stoisz przed podjęciem decyzji, jaką pompę na działkę wybrać, aby cieszyć się wygodnym dostępem do wody? Wybór nie może być przypadkowy. Pompa głębinowa do studni wierconej różni się od tej do studni kopanej czy też od pompy hydroforowej. Przed zamówieniem konkretnego sprzętu dokładnie zapoznaj się z cechami poszczególnych urządzeń, ale także sprawdź, jakie warunki panują na Twoim terenie. W tym tekście przedstawimy Ci najważniejsze informacje na temat zestawu hydroforowego. Sprawdź, jak działa i dowiedz się, na co zwrócić uwagę podczas zakupów.

Reklamy

Z czego składa się zestaw hydroforowy i jak działa?

Czym charakteryzuje się zestaw hydroforowy? Tym, że zapewnia dostęp do wody i to zawsze o tym samym ciśnieniu! Jest to bardzo wygodne, ponieważ nawet korzystając z kilku punktów poboru wody – w każdym z nich woda będzie lecieć pod takim samym ciśnieniem.

Działanie takiego zestawu opiera się na współpracy zbiornika i pompy hydroforowej oraz wyłącznika ciśnieniowego. Wyłącznik ciśnieniowy odpowiada za uruchamianie się pompy, a za pomocą pompy woda trafia do zbiornika, który nie tylko ją magazynuje, ale również zapewnia jej odpowiednie ciśnienie. Jeśli poziom wody w zbiorniku jest zbyt niski, wyłącznik włącza pompę w celu pobrania większej ilości wody oraz wyrównania ciśnienia. Gdy poziom wody jest odpowiedni, wyłącznik przerywa pracę pompy.

Reklamy

Zaletą takiego zestawu hydroforowego jest to, że zapewnia nieprzerwany dostęp do wody. Natomiast dzięki sterownikom i wyłącznikowi ciśnieniowemu wszystko odbywa się automatycznie.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Dobór właściwego zestawu powinien być poprzedzony szczegółowym określeniem swoich potrzeb. Pompy charakteryzują się bowiem różną wydajnością i mocą silników, a zbiorniki sprzedawane są w różnych pojemnościach. Na co więc zwrócić uwagę? Na wstępnie przydatne okaże się określenie zapotrzebowania na wodę, zmierzenie głębokości lustra wody oraz sprawdzenie, na jaką wysokość woda będzie musiała być podniesiona.

Reklamy

Wybierając się na zakupy, możesz skorzystać z dwóch opcji – albo zakupić gotowy zestaw hydroforowy, albo zdecydować się na samodzielne skompletowanie części.

Prawidłowy montaż – gwarancja sukcesu

Dobrze dobrany zestaw i wszystkie pozostałe akcesoria składają się na sukces właściwie działającej instalacji. Będąc na zakupach, lepiej nie oszczędzać i zainwestować w części, które będą sprawnie działać przez lata.

Bez względu na to, czy na Twojej działce znajdzie się pompa hydroforowa czy pompa głębinowa do studni wierconej (sprawdź na: https://profesjonalne-nawadnianie.pl/produkty/nawadnianie/pompy/pompy-glebinowe/2-376) – każda z nich powinna zostać starannie zamontowana. Jeżeli temat hydrauliki jest Ci obcy, to lepiej zdecyduj się na pomoc specjalistów. Samodzielny montaż jest oczywiście możliwy, ale bez odpowiedniej wiedzy i umiejętności – ryzykujesz nieszczelną instalacją.

Jeśli szukasz miejsca, w którym możesz kupić wszystkie produkty i od razu wykupić usługę montażu, to zajrzyj na stronę Profesjonalne Nawadnianie. Fachowcy z tej firmy od lat świadczą usługi w całym kraju – zarówno dla przedsiębiorstw, jak i klientów prywatnych.


tekst i fot. mat. partnera