Dla kogo są przeznaczone materace bardzo twarde?

Kiedyś wszyscy spaliśmy na takich samych materacach, niezależnie od wieku i budowy ciała. Dzisiaj producenci oferują nam szeroki wybór produktów wykonanych z różnych surowców i w różnych stopniach twardości. Dostępne są nawet materace bardzo twarde. Dla kogo przeznaczone są produkty o tak dużym stopniu twardości i jak taki materac dopasować do własnych potrzeb? Podpowiadamy.

 

Sponsorowane

Materac bardzo twardy – kto będzie z niego zadowolony?

Wielu użytkownikom wydaje się, że bardzo twardy materac będzie najwygodniejszym rozwiązaniem, które jednocześnie właściwie wesprze kręgosłup. Prawda jest jednak taka, że tego typu produkt sprawdzi się jedynie w przypadku wąskiej grupy osób. Większość producentów wskazuje, że materace bardzo twarde przeznaczone są dla osób ważących ponad 100 kg. W przypadku użytkowników o mniejszej masie ciała taki materac może wywoływać uciski w niektórych partiach ciała, negatywnie wpływać na przepływy w organizmie i na układ krwionośny. Odpowiednim rozwiązaniem często okazuje się materac średnio twardy lub twardy.

Jaką wagę rekomendują producenci w przypadku poszczególnych stopni twardości?

  • dla materaców miękkich H1 – do 60 kg,
  • dla materaców średnio twardych H2 – od 60 do 100 kg,
  • dla materaców twardych – około 100 kg,
  • dla materaców bardzo twardych – powyżej 100 kg.

Nie mając pewności, jaki produkt wybrać, najlepiej przymierzyć się do niego w sklepie i pozwolić sobie na chwilę relaksu, aby sprawdzić, czy ciało faktycznie układa się wygodnie i nie powstają żadne uciski. Oczywiście, za miękki materac też nie jest właściwym rozwiązaniem dla nikogo.

Czy materac bardzo twardy sprawdzi się w przypadku łóżka małżeńskiego?

Osoby śpiące w parach często mają spory kłopot z dopasowaniem twardości swojego podwójnego materaca. Faktycznie, jeżeli różnica w masie ciała i jego budowie jest duża, wówczas trudno jest o kompromis. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem są materace dwustronne, które mogą mieć różne stopnie twardości po każdej ze stron. Można również zdecydować się na dwa mniejsze materace umieszczone w jednym łóżku. Bardzo twarde materace dostępne na przykład na Sweetsen.pl będą rozwiązaniem optymalnym dla pary, w której obie osoby ważą przynajmniej 100 kg i są dobrze zbudowane.

 

(tekst i fot. mat. partnera)