Dni Otwarte w Gimnazjum nr 3

W dniach 14 i 15 maja 2008 r w Gimnazjum nr 3 w Hrubieszowie zorganizowane zostały Dni Otwarte Szkoły. Pierwszego dnia uczniowie klas szóstych szkoły podstawowej zapoznani zostali z ofertą naszego gimnazjum.

Reklamy

Drugiego dnia szóstoklasiści mieli możliwość zapoznania się z nauczycielami oraz uczestniczenia w konkursach, pokazach, imprezach.

„Konkurs wiedzy o Stanach Zjednoczonych” przygotowały nauczycielki języka angielskiego p. Małgorzata Juszczak i p. Anna Dziechciowska. Uczniowie klas trzecich gimnazjum mogli wykazać się swoją wiedzą, a szóstoklasiści poznali kilka ważnych faktów na temat historii, geografii i kultury Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.

W ramach „Konkursu wiedzy regionalnej” odbyły się prezentacje multimedialne pt. „Zabytki Hrubieszowa” przygotowane przez uczniów gimnazjum pod kierunkiem nauczyciela WOS p. Alicji Dudas. W rywalizacji wzięli udział: Agnieszka Buchowiecka i Ewelina Bondyra z kl. IIId, Maja Szkalej i Katarzyna Kolenda z kl. IIa, Hubert Onisk, Patryk Wojtkiewicz i Łukasz Pukaluk z kl. IIb.

Następnie szóstoklasiści wysłuchali koncertu wokalnego w wykonaniu uczennic gimnazjum pod opieką nauczyciela muzyki p. Anety Franke.

Kolejnym punktem programu było spotkanie z nauczycielem języka polskiego p. Marzeną Jędruszczak. Kandydaci na pierwszoklasistów mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy z języka polskiego, rozwiązując krzyżówkę. Uczniowie utworzyli grupy, które zmagały się z hasłami. Zwycięzcy nagrodzeni zostali smacznymi czekoladami.

Przedmioty ścisłe reprezentowały: p.Lilla Mystowska, która przedstawiła szóstoklasistom kilka ciekawostek matematycznych i p. Aneta Derlak, która poprowadziła pierwsze spotkanie z chemią.

„Miliard w rozumie” to hasło konkursu wiedzy ogólnej przygotowanego przez nauczyciela bibliotekarza p. Anetę Kawalec i nauczycielkę języka rosyjskiego p. Elżbietę Kosik – Bobryk. Swoje wiadomości zaprezentowali przedstawiciele klas VIa, VIb, VIc, VId Szkoły Podstawowej nr 3.

Spotkanie zakończyła uczennica gimnazjum Jagoda Dąbek wykonując znane utwory zespołów „Łzy” i „Feel”. Nasi goście, wspólnym śpiewem, chętnie przyłączyli się do zabawy.

Uwieńczeniem tego wyjątkowego dnia była dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski, na której bawili się przyszli i obecni uczniowie gimnazjum.

info i foto
Gimnazjum nr 3

zdjęcia >>