5 marca 2024

Dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem w powiecie hrubieszowskim. W Hrubieszowie zmarł 68-letni pacjent

Dziś, służby wojewody poinformowały, że na terenie powiatu hrubieszowskiego potwierdzono pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych 2 nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. W hrubieszowskim szpitalu zmarł 68-letni pacjent.

Reklamy

Dwa nowe, potwierdzone badaniami przypadki koronawirusa dotyczą:

– kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu hrubieszowskiego, narażenia nie ustalono,

Reklamy

– mężczyzny w wieku powyżej 60 lat z powiatu hrubieszowskiego, narażenia nie ustalono.

W ciągu ostatniej doby, w województwie Lubelskim odnotowano w sumie 98 nowych przypadków koronawirusa, a w całym kraju rekordowe 1967 zakażeń.

– Z przykrością informuję, że na terenie województwa lubelskiego zmarły dwie osoby. W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 4 w Lublinie zmarł 68-letni pacjent, z infekcją COVID-19. Pacjent pochodził z powiatu lubelskiego, miał choroby współistniejące. W Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie zmarł 68-letni pacjent. Pochodził z powiatu hrubieszowskiego, miał choroby współistniejące – poinformowała Katarzyna Wnuk, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lublinie.

Do tej pory w województwie lubelskim odnotowano 2 783 przypadki zakażenia koronawirusem. Zmarło 42 chorych, a wyzdrowiało 1 993 pacjentów.