30 maja 2024

Dwójka: Dbamy o zdrowie – spotkanie z pielęgniarką

Obchody Miesiąca Kultury Zdrowotnej są doskonałą okazją do promowania zachowań prozdrowotnych. 27 kwietnia 2015r. w Zespole Szkół Miejskich nr 2 odbyło się spotkanie uczniów klas I SP z pielęgniarką szkolną panią Wiesławą Chabros.

 

Jako pierwsi uczestniczyli w spotkaniu uczniowie klas Ia i Ic z wychowawczyniami Joanną Łatą i Anną Budzyńską. Następnie – dzieci z klas Ib i Id z wychowawczyniami Joanną Hawryluk i Danutą Pirogowicz.

Spotkania miały na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz przekonanie uczniów, że stan naszego zdrowia w dużej mierze zależy od nas samych. Pani pielęgniarka przygotowała i przeprowadziła dwie pogadanki na temat potrzeby dbania o zdrowie swoje i innych.

W czasie spotkań dzieci dowiedziały się, w jaki sposób należy prawidłowo szczotkować zęby, jak należy się odżywiać aby być zdrowym, w jaki sposób zapobiegać infekcjom, jakie znaczenie dla naszych organizmów ma ruch i uprawianie sportu.

Pani Chabros wyjaśniła też, jak ważne jest przestrzeganie higieny, przypomniała o właściwym korzystaniu z urządzeń sanitarnych.

Spotkania przebiegały w miłej atmosferze. Dzieci z zainteresowaniem słuchały pogadanek i zadawały pytania. Zdobyły wiele cennych informacji, które z pewnością wykorzystają w życiu codziennym. Serdecznie dziękujemy pani Chabros za podzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami, cierpliwość oraz codzienną opiekę nad nami.

Z okazji MKZ życzymy dużo zdrowia!

 

 

Opiekun Szkolnego Klubu Wiewiórka
Katarzyna Beń