29 lutego 2024

Dwójka: Ferie w podziemiach Zamościa

No cóż, pogoda często płata nam figle… I tak tez było 29 stycznia gdy 37 uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 wyruszyło na lodowisko do Zamościa.

Reklamy

 

Już po zajęciu miejsce w autokarze firmy pana Grzegorza Hunkiewicza -opiekunowie grupy otrzymali telefon z informacją, iż lodowisko będzie w tym dniu nieczynne. Zamojskie Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej zaproponowało nam zwiedzanie podziemi pod zamojskim ratuszem.

Entuzjazmu na twarzach nie było widać. Na miejscu na własne oczy mogliśmy ujrzeć jedną wielką kałużę na lodowisku. Dwie miłe panie przewodniczki przeprowadziły nas podziemiami starego Zamościa. Zawsze coś miłego z nutą historii pozostanie w naszej pamięci.

Reklamy

Mogliśmy się ogrzać i posilić w restauracji „Pod złotymi łukami”, czyli ulubionym McDonalds. Tam też spotkaliśmy kilka innych grup, których cel podróży do Zamościa podobnie, jak nasz – uległ zmianom. Siły natury okazały się silniejsze, jak zwykle zresztą, od nas! Wyjazd jednak uważamy za udany i pomimo deszczu i silnego wiatru WARTO BYŁO.

Dziękujemy Gminie Miejskiej Hrubieszów za dofinansowanie ferii zimowych.

Opiekunami grupy byli: Iwona Kociach, Marzanna Bielecka, Robert Jóżwiak.


Zdjęcia >>

 

Tekst i foto: Iwona Kociach