Dwójka: Magiczna wycieczka

W piękny wtorkowy dzień 29 maja 2018 roku uczniowie hrubieszowskiej Dwójki wraz z wychowawcami wyruszyli do „Magicznych Ogrodów” w Janowcu.

Reklamy

 

W piękny wtorkowy dzień 29 maja 2018 roku uczniowie klasy 1A, 1C, oraz 2A, przygotowani na spotkanie z przygodą, wyruszyli wraz z wychowawcami klas panią Elżbietą Charatynowicz, panią Danutą Pirogowicz, oraz panią Iwoną Kociach do „Magicznych Ogrodów” w Janowcu.

Wygodnym autokarem, z pomocnym kierowcą panem Grzegorzem Hunkiewiczem wyruszyliśmy z parkingu szkolnego o godzinie 7.00. Troszkę niewyspani, ale z uśmiechniętymi buziami, podekscytowani wyjechaliśmy w kierunku Lublina. Znakiem rozpoznawczym naszej grupy z Hrubieszowa były żółte czapki z daszkiem.

Reklamy

Po przekroczeniu bramy wejściowej mieliśmy wrażenie, że ze wszystkich stron otaczają nas rzeczy niezwykłe, przykuwające uwagę i pobudzające naszą wyobraźnię. Pierwszym etapem naszej wyprawy było zwiedzanie bajecznej krainy, w którą wprowadziły nas dwie panie z krainy bulwiaków. Poznaliśmy ciekawą historię o powstaniu Magicznych Ogrodów i Czarodzieju Zoranie. Wszyscy w skupieniu słuchaliśmy opowieści.

Wędrując poprzez niesamowitą krainę wśród szumiących wodospadów i strumieni, pachnących kolorowych kwiatów podziwialiśmy owe magiczne miejsce. Czekały na nas jednak jeszcze inne atrakcje między innymi: gry i zabawy sportowe, wizyta w Mroczysku, pływanie tratwą, wizyta w krainie wróżek Smużek, zabawy w Grodzie Krasnoludzkim. Były też zabawy w krainie Bulwiaków, oraz w magicznym placu zabaw. W tym dniu nikomu nie groziła nuda! Największe wrażenie wywarło na nas pole z gigantycznymi marchewkami, śpiewający skrzat, mruczące drzewa, oraz Mroczysko. Z magicznego miejsca na chwilkę wyrwały nas nasze burczące brzuchy, które biły na alarm obiadowy. Po skonsumowaniu obiadu, oraz pysznych lodów zakupiliśmy pamiątki. W wędrówce przez „Magiczne Ogrody” towarzyszyli nam nasi rodzice.

Pełni niezwykłych wrażeń i doświadczeń wyruszyliśmy w drogę powrotną do Hrubieszowa. Ten magiczny dzień będziemy długo wspominać.

 

Zdjęcia >>

 

Tekst: Elżbieta Charatynowicz
Foto: Agnieszka Foltyn, Iwona Kociach, Elżbieta Charatynowicz