Dziady w Kościuszce

31 października uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Hrubieszowie wystawili dla swoich kolegów inscenizację dzieła Adama Mickiewicz „Dziady cz. II”.

Reklamy

31 października uczniowie klasy IID ze swoją wychowawczynią, sorką Agnieszką Szymanik-Lipską sprawili uczniom naszej szkoły dużą niespodziankę wystawiając inscenizację dzieła Adama Mickiewicz „DZIADY CZ. II”. Celem spektaklu było nie tylko wprowadzenie nas w klimat nadchodzącego święta, ale, jak stwierdzili sami organizatorzy zwrócenie uwagi na to, że literatura polska okazuje się równie ciekawa jak znane teksty zagranicznych pisarzy i że w równie interesujący sposób opisuje świat pełen magii i tajemnic. 

Z wypiekami na twarzy śledziliśmy przebieg wydarzeń – kolejno pojawiające się przed nami duchy przypominały dawne, choć nadal aktualne prawdy ludowe. Kostiumy, charakteryzacja, muzyka i efekty świetlne poruszały wyobraźnię widzów i świetnie oddawały klimat tekstu. Okazało się też, że mamy w szkole godnych uwagi aktorów, którzy dają sobie radę nawet z niezwykle trudnymi tekstami.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z samego przedstawienia, jak i z za kulis, które pokazują, że klasa II D świetnie się bawiła pracując nad przedstawieniem. 


A. Sz-L

 

Zdjęcia:

http://www.zsnr3.pl/photogallery.php?album_id=337

 

źródło: ZS nr 3