23 maja 2024

Działania hrubieszowskich policjantów w walce z koronawirusem. 12 przypadków naruszenia przepisów w czasie weekendu

W trakcie służby, hrubieszowscy policjanci sprawdzają, czy na terenie miasta przestrzegane są przepisy związane z pandemią. Oprócz zwiększonej liczby patroli, do działań używane są także drony.

 

Pomimo stałych apeli i medialnego nagłośnienia wprowadzonych przepisów ograniczających swobodne poruszanie w okresie ogłoszonego stanu epidemii, policyjne patrole na terenie powiatu hrubieszowskiego w miniony weekend ujawniły 12 przypadków naruszenia tych przepisów.

W stosunku do wszystkich osób, które to uczyniły, zostaną skierowane wnioski o ukaranie do sądu.

Przypominamy, że za złamanie obowiązujących przepisów grozi wysoka grzywna, a o każdym ich naruszeniu informowana jest Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna, która może nałożyć dodatkowo karę administracyjną w wysokości do 30 tysięcy złotych.

Hrubieszowscy policjanci w dalszym ciągu będą przypominać o zasadach, jakimi w trosce o zdrowie własne i bliskich powinniśmy się wszyscy kierować. W tym celu nadal podawame będą przez urządzenia głośnomówiące komunikaty o pozostaniu w domu i wychodzeniu na zewnątrz jedynie w wyjątkowych, określonych przepisami sytuacjach.

Policja przypomina, że ograniczenie kontaktów i unikanie skupisk ludzkich, to jedna z podstawowych zasad w walce z pandemią. Apeluje o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb.

Pamiętajmy, że wprowadzone przepisy mają na celu ochronę zdrowia i życia, zachowania bezpieczeństwa nas wszystkich. Zostań w domu – chroń swoje życie!

 

źródło, wideo, fot. KPP Hrubieszów / JK

 


 

Zobacz też:

WIADOMOŚCI – Hrubieszowscy policjanci apelują do mieszkańców o pozostanie w domach i używają do patrolowania dronów

WIADOMOŚCI – Hrubieszów: Mimo wprowadzonych ograniczeń, spotkali się towarzysko na mieście