19 czerwca 2024

Dzień Europy w Staszicu

W dniu 24 VI 2013 r. w Zespole Szkół Nr 2 ( „Staszic”) miały miejsce obchody
Dnia Europy. Pomysłodawcą i organizatorem imprezy był Szkolny Klub Europejski działający pod opieką pani Edyty Wolańczuk i Agnieszki Umer.

Reklamy

Program tego wydarzenia był bardzo różnorodny. Dzień poświęcono tematyce związanej z Unią Europejską, uczniowie mogli poszerzyć wiedzę na temat Europy i wspólnego dziedzictwa kulturowego. Obchody Dnia Europy rozpoczęliśmy od  wysłuchania „Ody do radości.”

Nasza szkoła jest pełna różnych talentów wokalnych, recytatorskich oraz naukowych. Uczniowie chętnie się nimi dzielą, dlatego  zaprezentowali wiersze w różnych językach europejskich, byli to: Joanna Harasymiuk, Aleksandra Nowosad oraz Jakub Mielniczek.

Reklamy

Aby uatrakcyjnić to święto zorganizowano w tym dniu  konkurs dotyczący państw Europy. Wzięli w nim  udział uczniowie szkół  z terenu Hrubieszowa, którzy zaprezentowali się w następujących kategoriach: potrawa, strój oraz piosenka wybranego przez siebie państwa europejskiego.

 

W każdym z nich  jury przyznawało punkty, które po zsumowaniu wyłoniły zwycięzców. Komisja oceniająca  obradowała w składzie:

Reklamy

Przewodniczący – Jarosław Grzeszczuk – wicedyrektor Zespołu Szkół Nr 2 w Hrubieszowie

Członkowie:

1. Dariusz Czujkowski – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie,

2. Szymon Patkowski –  Naczelnik Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Hrubieszowa,

3. Grzegorz Borkowski – Asystent Europosła Arkadiusza Bratkowskiego,

4. Anna Czerw – opiekun Samorządu Uczniowskiego,

5. Paulina Pokrywka – uczennica Zespołu Szkół Nr 2,

6. Jakub Dąbrowski – uczeń Zespołu Szkół Nr 2.


W kategorii piosenka:

I miejsce uzyskała Aleksandra Nowosad ( ZS nr 2),

II miejsce – Aleksandra Szeląg ( ZS nr 2),

III  miejsce – przedstawiciele ZSM nr 3,

wyróżnienie – przedstawiciele klasy 1a  ( ZS nr 2) .

 

W kategorii potrawa:

I miejsce –  młodzież ZS nr 1,

II miejsce- 3cg ( ZS nr 2),

III miejsce –  przedstawiciele ZSM nr 3,

wyróżnienie-  klasa 2b (ZS nr 2.)

 

W kategorii strój:

I miejsce- klasa 2b (ZS nr 2),

II  miejsce ZSM nr 3,

III  miejsce – 1a (ZS nr 2),

wyróżnienie-  ZS nr 4.

 

Fundatorami nagród byli: Posłowie do Parlamentu Europejskiego, Lena Kolarska-Bobińska i Arkadiusz Bratkowski, starosta powiatu hrubieszowskiego – Józef Kuropatwa, burmistrz Hrubieszowa – Tadeusz Garaj, wójt gminy Hrubieszów – Jan Mołodecki. Dziękujemy bardzo naszym sponsorom.

Aulę  szkolną ożywił zapach ciasteczek, naleśników, lazanii, a wszystko uzupełniała oprawa muzyczna. Można było zobaczyć młodzież i dzieci w strojach ludowych prezentowanych krajów. Przyjaciele szkoły  uczestniczyli w degustacji potraw typowych dla krajów europejskich. Wszystkim uczestnikom konkursu można pogratulować znakomitego przygotowania, które należą się również pomysłodawcom i opiekunom.


Info: ZS nr 2