Integracyjny Teatr Uliczny
Powstał w maju 2003 roku z inicjatywy młodzieży działającej w Warsztatach Terapii Zajęciowej i młodzieży hrubieszowskich szkół średnich.
Celem powołania grupy teatralnej było łączenie ludzi poprzez sztukę i udowodnienie, że na płaszczyźnie teatralnej gubią się granice niepełnosprawności. Stała się ona wzajemną terapią dla zdrowej i niepełnosprawnej młodzieży.
W przedstawieniach przygotowywanych przez Flag&Art z założenia wykluczono słowo, a oparto się na ruchu scenicznym, scenografii i muzyce, którymi wykonawcy starają się malować swoje widowiska.
I faktycznie… Widowiskowość jest jednym z licznych atutów grupy, o czym mogli przekonać się wszyscy ci, którzy widzieli ją w czasie występu. Szczudła, powiewające na wietrze płachty czarnego i białego materiały, ogień, monumentalna muzyka i proste w swej wymowie, pozbawione skomplikowanej nadbudowy pseudofilozoficznej przedstawienia – wszystko to mocno oddziałuje na wyobraźnie sprawiając, że formacja Flag&Art jest bodaj najbardziej interesującą twórczą grupą w Hrubieszowie.
Debiutowali 29 maja 2003 roku w trakcie obchodów Roku Integracji Osób Niepełnosprawnych. W niedługim czasie otrzymali miano Teatru Reprezentacyjnego Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.
Wystąpili m. in. W Teatrze Komedia w Warszawie.
Zdobyli nagrody i wyróżnienia na licznych konkursach i przeglądach. Największym osiągnięciem jest I Nagroda na Międzynarodowym Przeglądzie Twórczości Artystycznej Terenów Przygranicznych w Radymnie.
W niedalekiej przyszłości wybierają się na występy na Słowację i na Warsztaty Teatralne do Zakopanego.
Obecnie pracują nad nowym widowiskiem, opartym na prozie Karola Wojtyły.