20 lipca 2024

Goci zdobywają Kazimierz… na rowerach

„Goci zdobywają Kazimierz” to kolejna inicjatywa Stowarzyszenia „Hrubieszów na rowerach”, które razem z Masłomęckim Stowarzyszeniem „Wioska Gotów”, będą promować antyczne dziedzictwo okolic Hrubieszowa w miasteczku nad Wisłą.

Reklamy

Jak na cyklistów przystało, większość uczestników tego wydarzenia wybiera się do Kazimierza Dolnego rowerami. Udział w rajdzie zadeklarowało prawie 40 osób. – Część z nich zamierza przejechać jednośladem całą trasę o długości około 180 kilometrów, inni przyłączą się do kolumny w Zamościu, a na miejscu będą nas wspierać Goci ze stowarzyszenia w Masłomęczu – mówi wiceprezes Stowarzyszenia „Hrubieszów na rowerach” Marek Watras. 

Zgodnie z tradycją rowerowych wypraw, uczestnicy rajdu będą nie tylko podróżować, ale również zwiedzać okolice. Podczas najbliższej wyprawy obejrzą zarówno ciekawe miejsca w samym Kazimierzu, jak również w Nałęczowie, Sandomierzu, Wojciechowie, Opolu Lubelskim, Niezdowie, Trzcińcu, Gołębiu i Janowcu. Hrubieszowscy rowerzyści odwiedzą m.in. muzeum kowalstwa i Wieżę Ariańską w Wojciechowie, Klasztor Pijarów w Opolu Lubelskim, Pałac Lubomirskich w Niezdowie, grodzisko w Trzcińcu, zamek w Janowcu i muzeum rowerów w Gołębiu. 

Reklamy

Uczestnicy wyprawy wyruszą na trasę w sobotę 28 lipca. W Kazimierzu i okolicach będą przez tydzień. 


Źródło: ias24.eu

Reklamy