28 września 2023

Groźny wypadek w Jankach. Do wydobycia kierowcy strażacy użyli sprzętu hydraulicznego [ZDJĘCIA]

Dziś nad ranem doszło do groźnego wypadku drogowego w Jankach, w gminie Hrubieszów. Samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w drzewo.

Reklamy

– W dniu 20.06.2023 roku o godzinie 4:23 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o uderzeniu pojazdu osobowego w drzewo, w miejscowości Janki – relacjonuje oficer prasowy hrubieszowskiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie st. kpt. Marcin Lebiedowicz.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia trzech zastępów Straży Pożarnej, zastano samochód osobowy z przyczepką, który wypadł z drogi i uderzył czołowo w drzewo. W aucie podróżowały dwie osoby. Kobieta opuściła pojazd o własnych siłach i zajął się nią Zespół Ratownictw Medycznego, który dotarł na miejsce zdarzenia, jako pierwszy. Mężczyzna był uwięziony w pojeździe i konieczne było użycie sprzętu elektrycznego oraz hydraulicznego do jego uwolnienia.

Reklamy

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania, stabilizacji pojazdu, a następnie uwolnieniu kierowcy z zakleszczonego pojazdu przy użyciu sprzętu elektrycznego oraz hydraulicznego. W trakcie działań poszkodowany był cały czas przytomny i było mu udzielane wsparcie psychiczne. Po uwolnieniu kierowcy z pojazdu, został on natychmiast przekazany drugiemu Zespołowi Ratownictwa Medycznego na desce medycznej – dodaje st. kpt. Marcin Lebiedowicz.

– Na ostrym zakręcie, gdzie jest ograniczenie prędkości do 60 km/h, Renault zjechał na przeciwległy pas drogi, przejechał przez pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Renaultem mógł przysnąć za kierownicą – informuje w wypowiedzi dla portalu kronikatygodnia.pl asp. szt. Edyta Krystkowiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

Reklamy

W działaniach ratowniczych na miejscu zdarzenia uczestniczyły – Policja, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, dwie jednostki JRG Hrubieszów i OSP Teratyn – łącznie w akcji udział wzięło 12 strażaków.

Prawdopodobną przyczyną zdarzenia – jak informuje Straż Pożarna – było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Interwencja trwała 2 godziny i 33 minuty.

Wszelkie przyczyny i okoliczności wypadku ustala hrubieszowska Policja.źródło i fot. KPPSP w Hrubieszowie / info. st. kpt. Marcin Lebiedowicz, fot. asp. sztab. Emil Gniecki


Zobacz też:

Hrubieszów: Odwołany dyrektor wraca na stanowisko

Hrubieszów: Odwołany dyrektor wraca na stanowisko


Zerknij na Instagram →