17 lipca 2024

Hrubieszów: 100 lat Marii Winiarskiej

Jedna z najstarszych mieszkanek Hrubieszowa pani Maria Winiarska skończyła 100 lat. Z tej okazji jubilatka odbierała życzenia, gratulacje i upominki nie tylko od najbliższych, ale również od przedstawicieli władz samorządowych.

Reklamy

 

Marię Winiarską odwiedzili m.in. burmistrz Hrubieszowa Tomasz Zając, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Bożena Borna-Musiej i kierownik miejscowego oddziału KRUS Maryla Symczuk. Burmistrz Zając wręczył jubilatce list gratulacyjny od premiera Mateusza Morawieckiego, a przedstawicielka KRUS dokumenty, potwierdzające przyznanie specjalnej emerytury. Oprócz gratulacji i życzeń kolejnych lat w zdrowiu i otoczeniu najbliższych, jubilatka otrzymała bukiet kwiatów i kosz słodyczy, a od członków rodziny 100 pięknych róż.

Maria Winiarska z domu Kornyluk urodziła się 1 stycznia 1918 roku. Jej rodzice – Anna i Grzegorz mieszkali przy ul. Dwernickiego w Hrubieszowie. Po ukończeniu szkoły podstawowej uczyła się krawiectwa, a gdy wyszła za mąż za Edwarda Winiarskiego zamieszkała przy ul. Cichej. Mąż prowadził zakład masarski i mały sklep wędliniarski, a wspólnie uprawiali także kawałek ziemi. 

Reklamy

Maria Winiarska dochowała się 2 córek, 4 wnuków i 9 prawnuków. Jedna z córek – Danuta Piwkowska, opiekuje się teraz jubilatką, zaś druga – Krystyna Siwiło mieszka w Lublinie. 

Mimo sędziwego wieku Maria Winiarska tryska humorem i dobrym samopoczuciem, a pytana o receptę na długowieczność odpowiada, że przez wiele lat jeździła rowerem, a dla poprawienia krążenia stosuje lampkę czerwonego wina. 

Reklamy

 

źródło: ias24.eu, fot. UM w Hrubieszowie