Hrubieszów: 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – rekord pobity!

„Pomaganie jest dziecinne proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych” – pod takim hasłem 13 stycznia 2019 o godz. 17.00 rozpoczął się w HDK koncert 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Reklamy

 

W hrubieszowskim sztabie, pieniądze do puszek już od godziny 8.00 zbierało 50 wolontariuszy, których można było spotkać nie tylko w mieście, ale również w Mirczu, Białopolu, Trzeszczanach i Uchaniach.

Na scenie HDK zagrały hrubieszowskie zespoły, m.in.: Pruderia, Ulica 30, GocHa, Teatr Piosenki Młyn, duet Martyna Nosko i Agata Buta, Marysia Łyko oraz zespół wokalny Mada Bis z Wojsławic.

Koncertowi towarzyszyła aukcja gadżetów od Fundacji WOŚP oraz przedmiotów przekazanych przez hrubieszowskie firmy i mieszkańców.

Wiadomo już teraz, że hrubieszowski rekord WOŚP został pobity i finał zamknął się kwotą około 65 tysięcy złotych (zeszłoroczny rekord – 33 924,24 zł., oficjalne dane podamy wkróce po opublikowaniu komunikatu przez sztab).

Fiat 126p – kolejny „maluch”, który stał się już tradycją hrubieszowskiej orkiestry, wylicytowany został za kwotę 11 tysięcy.

Dodatkową atrakcją tegorocznej imprezy był mini mecz hokejowy na lodowisku miejskim dla zwolenników zimowych sportów oraz slalomy łyżwiarskie.

 

fot. lubiehrubie.pl