Talentami jesteśmy równi – artystyczny sukces uczestniczki Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Hrubieszowie, w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim „Budujemy mosty – SŁOWEM”.
Integracja społeczna i „budowanie mostów” łączących różnice i przeciwieństwa są pojęciami ponadczasowymi i uniwersalnymi, zwłaszcza w czasach przełomów, jak obecnie. Dają nadzieję na spokojne współistnienie i współpracę dla wspólnego dobra ludzi. A jeszcze lepiej, jeśli to dobro przyprawione jest sporą dozą artyzmu i sztuki, której nośną i mocną odsłoną jest poezja…
Cenną i piękną integracyjną inicjatywę artystyczną o zasięgu ogólnopolskim zaproponowała dnia 27 listopada 2024 roku Fundacja Katarzyny Jaroszewskiej „Już jestem…” z Włocławka. Założycielka fundacji sama jest czynną poetką i propagowanie „mowy wiązanej” jest bliskie jej sercu szczególnie.
Czytaj: Hrubieszów: Inspekcja gotowości operacyjnej [ZDJĘCIA]
W klimatycznej atmosferze stylizowanego na budowlę średniowieczną Centrum Kultury „Browar B.” we Włocławku zorganizowano pierwszą edycję Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Budujemy mosty – SŁOWEM”. Przesłuchania recytatorów odbyły się w trzech kategoriach wiekowych: klasy 6-8 szkoły podstawowej, szkoła ponadpodstawowa oraz dorośli.
W kategorii dorosłych III miejsce zdobyła uczestniczka pracowni umiejętności społecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej przy PSONI Koło w Hrubieszowie – Katarzyna Wierzchowska. Otrzymała ona także na uroczystej gali finałowej konkursu Nagrodę Fundacji Katarzyny Jaroszewskiej „Już jestem…”.
Zobacz: Hrubieszów: Awanse i odznaczenia w zakładzie karnym [ZDJĘCIA]
Katarzyna Wierzchowska zaprezentowała licznie zebranej publiczności miłośników literatury, artystów i przedstawicieli władz miasta Włocławka bardzo emocjonalną interpretację wiersza pt. „Mgła i wiatr” autorstwa hrubieszowskiej poetki Renaty Staniec.
Szczególnym symbolem „przerzucania” konkursowych mostów była możliwość zaznaczenia przez każdego recytatora kolorową chorągiewką na dużej ściennej mapie Polski miejsca swego zamieszkania. To w aspekcie geograficznym, ale idea integracji została ujęta w tym oryginalnym projekcie również na wielu innych poziomach: artystycznym, psychologicznym, społecznym, emocjonalnym oraz włączającym osoby z niepełnosprawnościami do środowiska ludzi pełnosprawnych. W myśl oczywistej prawdy, że talent jest zjawiskiem ogólnoludzkim i występuje bez względu na wiek, stan zdrowia lub status społeczny.
Serdeczne gratulacje dla Katarzyny Wierzchowskiej!
Zobacz też:
Hrubieszów: Ekstraklasa Wojskowa [ZDJĘCIA]
Chcesz podzielić się informacjami z Hrubieszowa i powiatu hrubieszowskiego z Czytelnikami lubiehrubie? Prześlij info i zdjęcia na adres lubiehrubie@gmail.com
Info i fot. WTZ Hrubieszów / autorka: Magdalena Cieślak / PSONI Koło w Hrubieszowie