Hrubieszów: Będzie dotacja na boiska przy Dwójce, skate park i i ściankę wspinaczkową

Gmina Miejska Hrubieszów otrzyma dotację na budowę obiektów sportowo – rekreacyjnych przy Zespole Szkół Miejskich nr 2 (Dwójka) oraz Hrubieszowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Przetarg na realizacje inwestycji już jest ogłoszony, a termin zakończenia robót został wyznaczony na 31 października.

Reklamy

 

– Sejmik wojewódzki wpisał nasz wniosek do „Programu rozwoju regionalnej infrastruktury sportowej”, który jest finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dopełnieniem formalności będzie tylko podpisanie umowy, ale resort zgodził się, byśmy nie czekając na wyznaczenie terminu rozpoczęli poszukiwania wykonawcy robót – mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej burmistrz Hrubieszowa Tomasz Zając. 

Obecnie przy ZSM 2 są betonowe i asfaltowe boiska, które są w tak złym stanie, że nie można z nich bezpiecznie korzystać. Dlatego miasto chce wybudować nowy kompleks, w którym będą, m.in. boiska trawiaste do piłki nożnej oraz wielofunkcyjne przystosowane do gry w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę i tenisa. Oprócz tego powstanie 200-metrowa bieżnia okólna z czterema torami. Teren ma być odwodniony, ogrodzonym i doświetlony.

Z kolei przy HOSiR powstanie skate park i ścianka wspinaczkowa o powierzchni około 60 metrów kwadratowych.

Przetarg na wykonanie tych robót powinien być rozstrzygnięty w tym miesiącu, a z ministerstwa sportu miasto otrzyma na ten cel 30 procent kosztów. źródło: ias24.eu