19 kwietnia 2024

Hrubieszów: Będzie odkomarzanie miasta

Burmistrz miasta Hrubieszowa poinformowała w mediach społecznych,  że na terenie miasta będzie przeprowadzone odkomarzanie.

Odkomarzanie rozpocznie się 22 lipca w godzinach od 20.00 wieczorem do 3.00 rano, obejmie tereny rozlokowane w całym mieście, ze szczególnym uwzględnieniem rzeki Huczwy, kanału Ulga, placów zabaw, przedszkoli i terenów parkowych.

W czasie akcji odkomarzania należy ograniczyć przebywanie w tych miejscach oraz zachować szczególną ostrożność.

Urząd miasta prosi mieszkańców o zamknięcie okien na czas odkomarzania, a pszczelarzy o zabezpieczenie hodowli pszczół. Ze względu na możliwości wnikania substancji użytych podczas odkomarzania w okresie 24 h od zabiegu, nie należy spożywać warzyw  i owoców pochodzących  z miejsc objętych odkomarzaniem, a przed spożyciem zaleca się ich  dokładne umycie.

Dla zwiększenia skuteczności walki z komarami, potrzebne jest włączenie się do akcji wszystkich mieszkańców poprzez odkomarzanie posesji specjalnymi preparatami, ale także usuwanie źródeł stojącej wody wokół domu i w ogrodzie (m. in. należy pozbyć się wszelkich pojemników, w których może gromadzić się woda, np. beczek, wiader, puszek, butelek, słoików, zabawek a te, które są przydatne, wystarczy odwrócić do góry dnem).

 Warunkiem przeprowadzenia zabiegu jest bezdeszczowa i bezwietrzna pogoda. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych lub innych nieprzewidzianych zdarzeń, opryski zostaną przełożone na najbliższy możliwy termin.