Hrubieszów: Dzielnicowi bliżej nas

Spotkania ze społeczeństwem są doskonałą okazją do promowania aplikacji mobilnych takich jak Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i Moja Komenda. Dzielnicowi w ramach programu „Dzielnicowi bliżej nas” promują dostępne aplikacje i zachęcają do korzystania z nich.

Reklamy

 

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, mające służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Obsługa mapy została zaprojektowana w taki sposób, aby każdy obywatel mógł z niej bezproblemowo korzystać. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w swojej okolicy.

Od początku tego roku hrubieszowscy policjanci odnotowali 263 zgłoszenia. Najwięcej zdarzeń dotyczy przekraczania dozwolonej prędkości, nieprawidłowego parkowania, jak i również spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych 156 z nich zostało przez policjantów potwierdzone.

Reklamy

Dzielnicowi w ramach programu „Dzielnicowy Bliżej Nas” przypominali mieszkańcom powiatu hrubieszowskiego o aplikacji mobilnej „Moja Komenda”.

Aplikacja umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić, wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania – aplikacja natychmiast odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje. Aby połączyć się z funkcjonariuszem, wystarczy jedno kliknięcie.

Aplikacja działa również w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego.

„Moja komenda” zawiera także bazę teleadresową wszystkich jednostek Policji w Polsce, co jest szczególnie ważne, kiedy potrzebujemy pomocy, a znajdujemy się poza naszym miejscem zamieszkania.

Zachęcamy wszystkich do korzystania z dostępnych aplikacji.

 

źródło: KPP Hrubieszów (J.K.)