19 czerwca 2024

Hrubieszów: Emeryt wyprowadził w pole oszustów

46-letni oszust został schwytany jedynie dzięki przytomności umysłu 74-latka. Po telefonie nieznajomego, który przedstawił się jako wnuczek i poprosił o 25 tys. pożyczki, hrubieszowianin przygotował kopertę ze ścinkami gazet o wymiarach zbliżonych do banknotów, a jego żona powiadomiła policję.

Reklamy

Sąd Rejonowy w Hrubieszowie zastosował trzymiesięczny tymczasowy areszt wobec 46-letniego mieszkańca woj. podkarpackiego, który, próbował oszukać 74-letniego mężczyznę metodą na tzw. „wnuczka”.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Jak ustalili policjanci oszust, zadzwonił na telefon stacjonarny hrubieszowianina i podając się za jego wnuczka, poprosił o pilną pożyczkę 25 tys. zł. Tłumaczył, że miał wypadek drogowy i potrzebuje pieniędzy, aby osoba pokrzywdzona nie zgłaszała tego zdarzenia na policję.

Reklamy

74-latek zorientował się, że osoba z którą rozmawia, nie jest jego krewnym. Obiecał rozmówcy, że przekaże mu pieniądze i umówił się z nim na spotkanie. W tym samym czasie żona pokrzywdzonego przez drugi telefon poinformowała o tym fakcie policję.

Mężczyzna z kopertą, w której miały być pieniądze udał się na spotkanie z oszustem. Osoba z którą się spotkał miała być pośrednikiem w przekazaniu pieniędzy wnuczkowi. W chwili, kiedy mężczyzna przyjął kopertę został zatrzymany przez policjantów, którzy obserwowali całą sytuację.

Reklamy

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci sprawdzają, czy mężczyzna ma na swoim koncie więcej przypadków podobnych oszustw. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Czytaj o sprawie również w Kronice Tygodnia »źródło: KPP Hrubieszów, kronikatygodnia.pl